Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ο Μόγιες κέρδισε τη Μπαρτσελόνα! (video)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ο Μόγιες κέρδισε τη Μπαρτσελόνα! (video)

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΕΛΤΣΕ


Με αυτογκόλ του Άλμπα στο 2ο λεπτό, η Σοσιεδάδ του Ντέιβιντ Μόγιες κέρδισε με 1-0 την Μπαρτσελόνα στο «Ανοέτα» και δεν επέτρεψε στους «μπλαουγκράνα» να περάσουν έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Ρεάλ ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Βαλένθια ωστόσο η Μπαρτσελόνα δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί και να την προσπεράσει –με παιχνίδι περισσότερο- στην κορυφή, καθώς γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Σοσιεδάδ του Ντέιβιντ Μόγιες!

Οι Βάσκοι πήραν τη νίκη χάρη σε αυτογκόλ του Άλμπα στο 2ο λεπτό, με το 1-0 να μένει μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης. Ο Λουίς Ενρίκε άφησε εκτός ενδεκάδας τους Μέσι και Νεϊμάρ, ωστόσο η παρουσία των δύο άσων στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε την εικόνα των «μπλαουγκράνα», οι οποίοι δεν μπορούσαν να διασπάσουν την άμυνα των γηπεδούχων.

Με την ήττα, η Μπαρτσελόνα έμεινε στους 38 βαθμούς και βρίσκεται στο -1 από τη Ρεάλ που έχει παιχνίδι λιγότερο. Στον αντίποδα, αυτή ήταν μόλις η τέταρτη νίκη της Σοσιεδάδ στο φετινό πρωτάθλημα και το αξιοσημείωτο είναι πως οι τρεις είναι κόντρα σε Ρεάλ (4-2), Μπαρτσελόνα (1-0) και Ατλέτικο (2-1)!





Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΕΛΤΣΕ
1Χ2X2
1.205.257.753.13

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 05/01/2015 00:08
δεν καταφερε να εκμεταλευτει την ηττα της ρεαλ

στις 05/01/2015 00:09
η σοσιεδαδ εχει κερδισει και την ρεαλ

στις 05/01/2015 00:14
ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟΥΣ 38 ΒΑΘΜΟΥΣ.. 38 ΕΙΧΕ Κ ΠΡΙΝ ΔΝ ΠΗΓΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ.

στις 05/01/2015 00:14
louis endrike mporei na eisouna shmaia tis barca kapote alla san proponitis eisai poly ligos an thn agapas apoxwrhse oikiothelws prin arxisoun na vgainoun ta leuka manthlia sto camp nou...

στις 05/01/2015 00:35
xaxaxaxaxaxa....k fysika poios na skeftei oti ayth h omada mporei na sthnetai idanikotata...xxaaxxaax..mpastarda gamw to spiti sas

στις 05/01/2015 00:52
πιάνω στο live επόμενο γκολ 2.50 sandander και χάνω επόμενο barca στο 1.35?...ξερνάω...απλά...!

στις 05/01/2015 01:14
kala esu moule petritsioti ola stimena ta vlepeis na fantastw eisai fan tou liakopoulou kai fusika psifizeis kameno....kamene ante kopse tous mpafous mpas k parei nohma h axari zwh sou

στις 05/01/2015 01:50
Από ότι καταλαβαίνω εννοεί το καλό στήσιμο της Σοσιεδάδ και όχι ότι το ματς ήταν στημένο.

στις 05/01/2015 02:17
Νίκησε ο Μόγιες χα0χ0αχ0αχ0χ0χα0χα! Ο Άλμπα πρέπει να στεναχωρήθηκε πολύ έκανε τέτοιο πράγμα(αυτογκόλ). Και αυτή η Ρεάλ Σοσιεδάδ νίκησε εμάς,ατλέτικο, και τώρα Μπαρτσελόνα(μπράβο της). Χάσαμε και εμείς κάτι που δεν εκμεταλεύτηκε η Μπάρτσελόνα. Α! Έχουμε και ένα μάτς λιγότερο άρα όλα καλά!!! Πιείτε και ένα νερό όταν το διαβάσετε!

στις 05/01/2015 05:20
ipia :p

στις 05/01/2015 06:56
ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΤΗΣΙΜΑΤΑ ΕΙ ΜΑΙ ΠΕΚΤΑΡΑΣ

στις 05/01/2015 10:52
twra ti na pw ...m ayta pou diabasa,to perimena oti tha eixe k merikous hlithious romantikous pou tha m apantousan proswpika....eee palouki luk kopse thn polu malakia eee...tuflwnei.....egw s anoigw ta matia allla esyyyy ekei dineis...kopse paidi mou,thn ekanes lastixo

στις 05/01/2015 13:09
a re mojes....panta epityxies eyxomai.ante kai stin ethniki agglias gia trelo gelio.

στις 05/01/2015 17:13
egw to epaixa asso x me prosiutoriara stop anoeta ;) paixte kiouvades

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.