Σούπερ Λιγκ: Ποδαρικό με ανατροπή για τον ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: Ποδαρικό με ανατροπή για τον ΠΑΟΚ



Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ κόντρα στον Πανιώνιο, ωστόσο κατάφερε να κάνει την ανατροπή (3-2) στην Τούμπα και να ξεφύγει ξανά με +4 από τον Ολυμπιακό. «Μαντάρα» τα έκανε ο διαιτητής Δελφάκης, φωνάζουν για ακυρωθέν γκολ στο 89' οι φιλοξενούμενοι.

Στο πρώτο του παιχνίδι για το 2015, ο ΠΑΟΚ τα βρήκε… σκούρα κόντρα στον Πανιώνιο ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2 στην Τούμπα και να βρεθεί ξανά στο +4 από τον Ολυμπιακό.

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν εντυπωσιακό, με τον Πανιώνιο να παίρνει προβάδισμα με το… καλημέρα χάρη σε γκολ του Γιάννου στο 2’ και τον ΠΑΟΚ να απαντάει στο 8’ με κεφαλιά του Βίτορ, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ρατς.

Ένα μόλις λεπτό μετά το γκολ της ισοφάρισης, ο Πανιώνιος κέρδισε πέναλτι με τον Κολοβό σε μια λανθασμένη απόφαση που προκάλεσε τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων. Ο Έλληνας μέσος ανέλαβε την εκτέλεση και «έγραψε το 2-1 για την ομάδα του Ουζουνίδη, ωστόσο ο ΠΑΟΚ είχε ξανά απάντηση, με τον Μαντούρο να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 30’, έπειτα από φάουλ του Ρατς.

Με εξαίρεση τα γκολ, η ομάδα του Αναστασιάδη δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητική στο πρώτο μέρος σε αντίθεση με τον Πανιώνιο, ο οποίος εκτός από τα δύο γκολ είχε ευκαιρίες με τους Μπουμάλ (22’) και Γιάννου (43’) οι οποίοι όμως δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Ιτάνζ.

Ο Καμερουνέζος γκολκίπερ κράτησε το 2-2 στο 59’ νικώντας σε τετ-α-τετ τον Γιάννου και στο 70’ ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι για φάουλ του Οικονόμου στον Παπαδόπουλο, προκαλώντας τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Ο Αθανασιάδης ανέλαβε την εκτέλεση και δεν αστόχησε, δίνοντας για πρώτη φορά το προβάδισμα στην ομάδα του. Στα υπόλοιπα λεπτά ο Πανιώνιος κέρδισε μέτρα και έψαξε το 3-3 ωστόσο οι προσπάθειες των «κυανέρυθρων» για γκολ σταμάτησαν στον Ιτάνζ που είπε «όχι» στους Μπουμάλ και Κολοβό στο 81’.

Στο 88' ο Ιμπαγάσα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Κίτσιου και ένα λεπτό μετά ακυρώθηκε γκολ του Οικονόμου ως οφσάιντ. Ωστόσο στο ριπλέι ο παίκτης του Πανιωνίου φαίνεται να καλύπτεται από την άμυνα των γηπεδούχων.

Το γκολ δεν μέτρησε με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να πάρει τη νίκη που τον φέρνει στο +4 από τον 2ο Ολυμπιακό, o οποίος όμως έχει παιχνίδι λιγότερο.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 03/01/2015 23:00
Μπράβο ρε ΠΑΟΚ παλικαρίσια νίκη

στις 03/01/2015 23:18
Μια κακιστη διαιτησια με πολλα λαθη , ενα κανονικο γκολ δεν μερτησε και δυο πεναλτυ το πρωτο συζητησημο το δευτερο δεν υπαρχει παραβαση

στις 03/01/2015 23:28
το γκολ αμα γινοταν σε παιχνιδι του ολυμπιακου θα πεφτατε ολοι και θα λεγατε τωρα τιποτα δεν πειραζει την επομενη αγωνιστικη αντε στην τριπολη για να δουμε ποσο θα βοηθαη η παναγια μονο λογια τιποτα αλο τα λεμε σε μια εβδομαδα

στις 04/01/2015 00:01
Kologauvre vouloseto kamia omada dn voithise h diethsiaa 2 penalty 1 gia thn kathe omadaa to allo pou leei dn htan penalty aplos malakies grafei to agones Gr....... To evlepa to match ;)

στις 04/01/2015 00:11
για αυτούς που λένε ότι ευνοήθηκε ο Π.Α.Ο.Κ. Θα έδινε penalty στον Πανιώνιο ώστε να προηγηθεί ΑΝ ΕΥΝΟΟΥΜΑΣΤΑΝ?????απλά είναι τα πράγματα....

στις 04/01/2015 00:29
αδικη νικη γιατι ο πανιωνιος ειχε περισσοτερες και καλυτερες ευκαιριες

στις 04/01/2015 00:30
ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ? ΣΠΑΘΕΝΙΑ Η ΝΙΚΗ ΜΩΡΗ ΔΙΚΕΦΑΛΗ ΚΟΤΑ? ΤΟ ΠΟΥΤΣΟ ΜΑΣ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟΝ ΜΑΪ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΟΝΟ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΣΑΣ. ΠΑΝΙΏΝΙΟΣ,ΚΕΡΚΥΡΑ,ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΌΣ ΜΟΥΓΚΑ ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ

στις 04/01/2015 00:38
ΜΙΛΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΦΑΓΗ ΤΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΡΙΜΠΑΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ.(1-3 Το σωστό scor)

στις 04/01/2015 00:43
Ο ΠΑΟΚ ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΟ ΑΠ ΟΤΟ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΗΤΑΝ ΟΦΣΑΙΝΤ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΠΟΒΛΗΘΕΙ ΜΕ 2η ΚΙΤΡΙΝΗ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΤΟ 1ο ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ΗΤΑΝ ΦΑΟΥΛ ΚΑΙ ΣΤΟ 2ο ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ΟΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ ΑΠΛΩΣ ΧΑΖΕΥΑΝ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ?

στις 04/01/2015 01:33
Kathe evdomada i idia istoria...ti na psaxnoume twra...tha eunoithei mia fora,dyo,treis...deka alla kapoia stigmi tha tin patisei kai sto telos tha to paroume....H diaitisia dinei pexnidia oxi prwtathlimata....gia auto den exoume na fovithoume tpt...

στις 04/01/2015 02:21
pentaka8aro t penalty t paok mn leme mlkies tr...dikaih nikh m anatroph!!

στις 04/01/2015 07:20
Ο Πανιωνιος αφου ειδε πως το μαρκαρισμα με τα ματια στους παικτες του Ολυμπιακου δεν εφερε αποτελεσμα, στη Τουμπα αποφασισε να παιξει μπαλλα.

στις 04/01/2015 07:33
Γελοίες μπουγάτσες, μόνο με σφυρίγματα μπορείτε.

στις 04/01/2015 07:36
Επειδη σε καθε αρθρο πρεπει να υπαρχουν και βλαμενοι γαυροι αμεσως να το παιξουν θηγμενοι..πρωτου αναφερθω στο αγωνα θα αναφερθω στα αλλα ματς του φετινου πρωταθληματος ετσι ωστε καποιοι οπως ειπα βλαμενοι να το ραψουνε μια κ καλη...! Κυριε βλαμενε mangas.terorista,nafpliogate7,evangelosg.....! Σας θυμιζω τα 4 ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ ΟΦΣΑΥΤ μεσα στην τριπολη... ουτε 1 ουτε 2 ουτε 3....! εκει μιλησατε για?? Ανθρωπινα λαθη το βαφτισαμε?? α ναι σωστα... ανρθωπινα λαθη 4........! το ανυπαρκτο χερι με τον παναθηναικο στο τελος? πως το ειπαμε? α ναι συγνωμη ανρθωπινο λαθος..... το γκολ του ντουρμαζ με τα γιανενα??? α ναι δν υπαρχει επαφη με το παικτη....... τα οφσαυτ απο το κεντρο με τα γιανενα?? α ναι συγνωμη ανρθωπινο λαθος, το πεναλτι στο ματς με τον Παο? α ναι συγνωμη γκρεμιστηκε μονος του ο μητροχαζογκολ.....! Φανταζωμαι πως οοολα αυτα ειναι ανρθωπινα λαθοι ε κυριοι 4 βλαμενοι?? και ξαφνικα ο παοκ σπρωχνεται.. τα λεμε σωστα??? καποια στιγμη πρεπει ολοι εδω μεσα να παψουμε να ασχολουμαστε με βλαμενα

στις 04/01/2015 07:37
σχολια τσατιζεσε..........!!! μιλαει για σπρωξιμο αυτος.......που ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΛΟΓΟ Η ΕΠΟ ΔΙΝΕΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΖΩΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΡΕΦΕΡΙ.........!!! αυτο λεγεται καταντια!

στις 04/01/2015 07:44
Οσο για το ματς το χθεσινο...........! πεναλτι στο κολοβο δεν υπαρχει οπως ουτε και στον παπ.. που ως γνωστο ο παπ.. πεφτει πολυ ευκολα μεσα στη περιοχη........! η ενεργεια του ιμπαγασα ειναι απευθειας κοκκινη και οχι δευτερη κιτρινη αυτο εξυπηρετη στο εξης.. εαν φαει απευθειας κοκκινη χανει 2 εως 3 ματς. ενω με δευτερι κιτρινη χανει 1 ματς... το προστατευσε ο ρεφερι.....! το γκολ οφσαυτ πρωσοπικα δεν βλεπω οφσαυτ λανθασμενη για μενα αποφαση ανυπαρκτα φαουλ στο χωρο της μεσαιας γραμμης για το πανωνιο ενεξηγητα..! ο ρεφερι ηταν κακος. παραπονα και απο τις 2 ομαδες.. ! ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ.. ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΒΑΛΤΟΣ Η ΣΤΗΜΕΝΟΣ ΕΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ! θα επαιζα Ξενδιαντροπα υπερ του παοκ οπως κανουν τοσα χρονια στο γαυρο... αλλα ο ρεφερι τα κανε σκατα και με τον παοκ και με τον πανιωνιο......!! η ομαδα εχει τα χαλια της δεν βλεπεται... ανετα μπορουσε να φαει 3 γκολ και μεσα στη τουμπα αυτο ειναι ΝΤΡΟΠΗ! αναστασιαδης εχει φαει κολημα με παικτες αυτο κανει μπαμ μαντουρο παικτης ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ασχετα ενα εβ

στις 04/01/2015 07:44
Ασχετα ενα εβαλε το γκολ..........! θελουμε μεταγραφες με ουσερο δν παιρνει κουπα τα 3 του ταρζαν παιρνεις θελει 2 καλα ονοματα.. θα μου πεις γεναρη???? αν ψαξεις βρισκεις..!

στις 04/01/2015 10:57
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/17agonistiki/oi-treis-amfisvhtoumenes-faseis-sto-paok-paniwnios.3228439.html

στις 04/01/2015 10:58
min eiste malakes i niki toy paok an kai dyskoli einai dikaii.......

στις 04/01/2015 13:05
ΑΡΜΕΝΟ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΑΜΑΝΕ ΓΑΥΡΟΙ ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΕ ΑΛΛΙΩΣ ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟΥΡΚΟΣΠΟΡΕ!!!!

στις 04/01/2015 14:17
ΓΙΑ ΤΟ ΟΦΣΑΙΝΤ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΟΥΦΑΛΕΣ

στις 04/01/2015 14:17
terorista........ απαντηση ομως δεν πημε για λεγομενα μου? το να βρισω μου ειναι ευκολο 10 κουμπακια παταω και σε βρισω... απαντησεις εχεις να δωσεις στα λεγομενα μου???? σκατα εχεις γιαυτο διαβαζε και βουλονε!!!

στις 04/01/2015 14:22
μπουγατσες μια ζωη επειδη μια φορα κερδισατε τον ολυμπιακο πηρατε αερα

στις 04/01/2015 14:26
Αυτο το μια φορα κερδισατε τον ολυμπιακο... χααχα ωραιος φιλε.... τυφλα να χει ο σεφερλης πολυ χιουμορ εχεις...<

στις 04/01/2015 15:55
re file armenos mia xara ta les alla kapou m ta xalas..gt n ka8ese na exhgeis ston ka8e dianohtika anapiro opado oti exeis dikio!!xereis thn alh8ia,eise fila8los kai oxi opados,katakrineis opote prepei thn omada s kai genika to katexeis etsi fenete!!!asto na paei sta kommatia afou oi misoi apo edw 8a vrisoun omades,manades,sogia klp.klp.

Ws apodeixh des posoi 8a m vrisoun meta!!!Ama deis poso duskolo einai na allaxei kappoios tn eayto tou,skepsou poso duskolo einai na allaxeis tous allous!!Apla lege th gnwmh s kai graftous sta paparia s

στις 04/01/2015 17:16
ΣΦΑΓΕΙΟ ΕΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΕΤΑΝΕ ΤΑ ΜΠΑΟΚΙΑ,, ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΝΑ ΚΛΑΙΜΕ ΣΥΝΑΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ, ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΗ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΤΙΤΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΕΡΗΜΕΝΟΥΣ ΝΑ ΚΛΑΙΜΕ

στις 06/01/2015 12:43
xaxaxaxaxa tous blakes tous paoktzides.. palikarisia niki leei o 3eftilas pano pano .. tespa to protathlima etsi dn to kerdizete kai to 3erete..! O OSFP pali tha sas tripisei..!PROOOOOOOdeutikara re :P.. gamo ti toumpa oli kai ta probata pou exei mesa.. mpeeeeee

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.