Ινιέστα: «Μόνο ο Μέσι αξίζει τη Χρυσή Μπάλα»

Ινιέστα: «Μόνο ο Μέσι αξίζει τη Χρυσή Μπάλα»

Αφορά τον αγώνα ΣΟΣΙΕΔΑΔ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ


Την άποψη του ότι ο Λιονέλ Μέσι είναι μακράν ο κορυφαίος παίκτης του κόσμου και ότι μόνο αυτός αξίζει το βραβείο της «Χρυσής Μπάλας» εξέφρασε ο Ινιέστα.

Σε ερώτηση της «Marca» για το ποιον πιστεύει ότι θα κερδίσει τη «Χρυσή Μπάλα» τη φετινή σεζόν, ο Ινιέστα επέλεξε τον συμπαίκτη του στην Μπαρτσελόνα, Λιονέλ Μέσι. Μάλιστα ο Ισπανός άσος τόνισε πως ο Μέσι είναι ο μόνος που αξίζει το βραβείο:

«Για μένα ο μόνος υποψήφιος που βλέπω είναι ο Λίο. Όλοι έχουν τη δική τους άποψη και μπορούν να την εκφράσουν ελεύθερα. Ο κόσμος ψηφίζει τον καλύτερο ποδοσφαιριστή και όχι αυτόν που κερδίζει τα περισσότερα τρόπαια. Για μένα, το νούμερο ένα είναι ο Μέσι. Για τώρα και για πάντα…», δήλωσε ο Ινιέστα.

Μάλιστα ο Ισπανός άσος εξέφρασε την άποψη ότι η Μπαρτσελόνα έχει στο ρόστερ της τους τρεις κορυφαίους επιθετικούς του κόσμου: «Πιστεύω ότι έχουμε τους τρεις καλύτερους επιθετικούς. Δεν μπορείς να πεις τίποτα αρνητικό όταν μιλάς για τους Μέσι, Νεϊμάρ και Σουάρες».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΣΟΣΙΕΔΑΔ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X
8.004.851.251.352.453.02
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.502.601.551.551.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 31/12/2014 09:42
Sumpaiktes xronia...auto ta leei ola... Fetos Cristiano me kleista matia mono vraveio kaluterhs odontostixeias den toy dwsan... REAL KSANA CHL

στις 31/12/2014 10:35
AXAXAXAX........TI LES RE KOYRABIE>???????????SAS GLENTAEI OLOYS O CR......

στις 31/12/2014 11:00
ΑΣ ΦΘΑΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΡΕΚΟΡ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΟΝΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΕ ΤΟ STRING (ΡΟΝΑΛΝΤΟ).

στις 31/12/2014 12:13
K1n1ge malakaes eisai/?

efage 7ara h argentinh vre ilithie?

στις 31/12/2014 12:14
O NUMERO EINAI EINAI O CR7 OTI KAI NA LEEI AUTOS O MLKAS !!! @@ MAS

στις 31/12/2014 12:39
sibextes ine ti tha pi

στις 31/12/2014 12:55
Mpravo kinige orea auta poumles apoklistike i argentini STON TELIKO η πορτογαλλια πουνηταν ?

στις 31/12/2014 13:04
ithela na ksero iparxoun pragmati kapoioi pou pistevoun oti o RON einai kalyteros apo ton Mesi kai apo pollous allous? dimiourgima ton midia einai opos palia o Becham!!

στις 01/01/2015 13:33
loipon pros pantes asxetous.kai oi dyo sta kala tous einai paiktarades.aytos omws pou milaei stin mpala sta kala tous panta einai o messi.magos...apla.opoios den to vlepei mallon den xerei mpala.kai paliotra ronaldinho.sta kala tou panta.mazi me zizou.

στις 01/01/2015 14:10
lewandovski-RM(cristiana) 4-1

na to thimosaste klapsotriparolides

στις 01/01/2015 14:46
Αντικειμενικα οι μοναδικοι παιχτες που αξιζουν δικαιωματικα τον τιτλο της χρυσης μπαλας ειναι ο Νοιερ και ο Κριστιανο.Respect στον Μεσι και τον Ινιετα αλλα..δεν ειναι η χρονια τους!Χρονια πολλα σε ολα τα παιδια του chat.Να μαστε καλα ,με υγεια..

στις 01/01/2015 17:59
Γατάκια..... Ρεαλ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.