Αγγελίδης: «Ενοχλεί η παρουσία του ΠΑΟΚ στην κορυφή»

Αγγελίδης: «Ενοχλεί η παρουσία του ΠΑΟΚ στην κορυφή»



Ο Ιάκωβος Αγγελίδης έδωσε συγχαρητήρια στον Άγγελο Αναστασιάδη και τους παίκτες για την προσπάθεια αλλά και για τη ψυχραιμία τους με τους διαιτητές και άφησε αιχμές για ΕΠΟ, ΚΕΔ και αθλητική δικαιοσύνη. «Ενοχλεί ο ΠΑΟΚ στην κορυφή» τόνισε.

Η γραπτή δήλωση του Ιάκωβου Αγγελίδη στο paokfc.gr:

«Με αφορμή την διακοπή, που σηματοδοτεί στην ουσία τη λήξη του πρώτου μισού της χρονιάς, θα ήθελα να απευθυνθώ στους φιλάθλους μας, που δικαιολογημένα έχουν αρκετά ερωτηματικά για τη στάση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ σε συγκεκριμένα ζητήματα.

Καταρχήν θέλω να δώσω ειλικρινή συγχαρητήρια στον Άγγελο Αναστασιάδη και τους ποδοσφαιριστές που στην πλειοψηφία των αγώνων μας έχουν αγωνιστεί στα όρια των δυνατοτήτων τους, φυσικών και πνευματικών και διατηρούν τον ΠΑΟΚ πρώτο στη βαθμολογία. Από την πλευρά μας, θα υποστηρίξουμε αυτή την προσπάθεια με τον καλύτερο δυνατό τρόπο με γνώμονα το καλό της ομάδας. Τους αξίζουν διπλά συγχαρητήρια και για την ψυχραιμία που επιδεικνύουν απέναντι στους διαιτητές.

Η παρουσία του ΠΑΟΚ στην πρώτη θέση είναι δεδομένο ότι ενοχλεί. Η αντίδραση ενός συστήματος που κατηγορείται επίσημα πια από τις δικαστικές αρχές είναι ανελέητη. Πρέπει να γνωρίζουν και οι ‘Eλληνες διαιτητές πως ο ΠΑΟΚ θα κυνηγήσει μέχρι τέλους την εξαφάνιση όσων παρείχαν εξυπηρετήσεις σε σκιώδη αφεντικά, όταν με το καλό σύντομα αποκαλυφθούν τα ονόματα των κατηγορουμένων.

Πρέπει να ξέρουν στην ΕΠΟ και την ΚΕΔ ότι η σιωπή μας είναι συνειδητή και σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί απόδειξη αδυναμίας, αλλά δύναμης. Ούτε φαντάζονται σε λίγο καιρό πόσο άτακτα θα χρειαστεί να υπαναχωρήσουν.

Θα πρέπει να γνωρίζει η αθλητική δικαιοσύνη πως θα λογοδοτήσει για τις ευθύνες της στην ύποπτα καθυστερημένη αντίδρασή της.

Θα πρέπει να γνωρίζει όποιος θέλει να δημιουργήσει πρόβλημα στην δυναμική και την ενότητα του ΠΑΟΚ, πως από τον ιδιοκτήτη ως τον τελευταίο οπαδό, ο στόχος μας είναι ένας: ένα ελληνικό ποδόσφαιρο καθαρό και τον ΠΑΟΚ πρωταγωνιστή σ’ αυτό.

Αυτή είναι και η ευχή μου για το 2015. Υγεία και ευτυχία σε όλους και καλές γιορτές”.

Με εκτίμηση,
Ιάκωβος Αγγελίδης».



Ομάδα που αφορά: ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 22/12/2014 19:17
ZITW I MASONIA ZITW TO ISRAIL......MPOYGATSA UTD...

στις 22/12/2014 19:30
ΝΑΙ ΖΗΛΕΥΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΟΚ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΣΠΟΥΡΓΙΤΙ...ΑΣΕ ΤΑ ΧΑΖΑ ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ...

στις 22/12/2014 20:13
Starxidia mou o paouk

στις 22/12/2014 20:26
ΒΟΥΛΩΣΕ ΤΟ ΡΕ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΥΚΟΜΕΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 1-2 ΤΟΥΜΠΕΚΙ

στις 22/12/2014 20:45
KARKINO SE KATHE OLYMPILAGO

στις 22/12/2014 21:14
ρε μη κοροϊδεύετε τον κόσμο του παοκ.. με 13 παίχτες δεν μπορείς να παρεις πρωτάθλημα. . .. γιαυτό και το κύπελλο νωρις νωρις φαίνεται να το χαιρετανε.

στις 22/12/2014 21:20
Querty ΣΚΟΥΠΙΣΕ ΤΑ ΧΥΣΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΣΟΥ, ΤΡΕΧΟΥΝΕ ΜΑΛΑΚΑ

στις 22/12/2014 23:45
που'σαι Jack αφηστε εκει στη ΠΑΕ τις διθυραμβικες δηλωσεις και καντε καμια μεταγραφη γιατι δε σας σωζει στο τελος ουτε η παναγια...πολυ χαλαρους σας βλεπω παλι και δε μ'αρεσει καθολου

στις 23/12/2014 00:11
ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΑ ΓΑΒΡΑΚΙΑ ΜΑΘΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΔΕΥΟΥΝ ΤΟ ΚΩΛΑΡΑΚΙ ΣΑΣ..ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΓΑΝΤΙ ΕΙΣΤΕ.ΓΑΛΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΑΝΟ ΜΟΝΟ ΣΑΣ ΛΕΙΠΕΙ.ΚΥΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.ΑΥΤΟ ΕΙΣΤΕ.ΣΙΧΑΜΑΤΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΨΗ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΑΟΚ ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ..ΑΥΤΟ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.ΚΛΕΦΤΟΠΟΛΕΜΟΣ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΣΚΙΖΕΤΕ ΤΑ ΚΑΛΣΟΝ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΤΕ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΠΑΟΚ ΠΟΥΤΑΝΙΤΣΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΟΥΤΑΝΑ ΕΝΑ ΓΑΜΗΣΙ.ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ.ΕΤΣΙ ΣΑΣ ΜΑΘΑΝΕ.ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ ΕΠΑΘΛΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΥΡΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΕΙΜΩΝΑ.

στις 23/12/2014 00:54
Γιατι ρε βλακα κομπλεξικε να ενοχλει που ο Παοκ ειναι στην κορυφη? Εκανε καλυτερη συγκομιδη βαθμων στον α' γυρο και ειναι πρωτος? Ας κανει και στον β΄γυρο και να παρει το πρωταθλημα. Τετοιες μαλακιες λενε οι ψευτοπαραγοντες του κωλου σπερνοντας την καχυποψια και τον φανατισμο, ουτως ωστε αν τυχον και δεν τα καταφερουν, να εχουν να λενε για παραγκες κ παρακρατος.

στις 23/12/2014 05:17
kala autoi oi gayroi einai teleiws vlammenoi!! xaxaxaxaxaxa spernoun oi paragontes tou paok leei o allos ton fanatismo..dld o malakas o xontros sas ti spernei tosa xronia re zwo?o theodoridis giati ka8etai pisw apo epoptes re vlammeno koimismeno orgio..a re malakes gayroi sas gamaei o xontros k ta sunafia tou ta muala k den pernetai xampari...mia zwh zwa 8a eiste!!

στις 23/12/2014 08:51
nai esi Lordzero exeis poli sosti krisi kai vlepeis antikimenika ta pragmata ..! TIROPITA E TIROPITA .. eipe o gaidaros ton petino kefala..! kai pare3igithikan oi petres.. ase mas re man pou exeis kai gnomi ..! Ase mas na poume.. kai si provato eisai me auta p les..!

στις 23/12/2014 11:20
vroma mpoxa disosmia to elliniko protathlima ...

στις 23/12/2014 11:21
kai poios tous gamaei olous xanoume ta xrhmata mas se stimena paixnidia

στις 23/12/2014 19:49
malakoulh Mits..oute me vruza eimai oute me garcia oute me sundesmous..PAOK eimai vlaka..!!k epeidh eipa oti o theodorides ka8ete pisw apo tous epoptes se peira3e?des to teleutaio match tou gaurou poios ka8ete pisw apo ton epopth..opote ase mas esu re man kai WAKE UP!!

στις 23/12/2014 20:43
oyte umauaz exetemnkai o akgelidhw3b ethn byrht5in edv eiune [olympik nte rire] noydhe allpw

στις 25/12/2014 06:03
...ειπε ο kamariza ... και οποιος καταλαβε κερδιζει μαντολατο !!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.