Δεν γίνεται το Νίκη Βόλου-Παναιτωλικός

Δεν γίνεται το Νίκη Βόλου-Παναιτωλικός



Την απόφαση να μη συμπεριλάβει την αναμέτρηση του Νίκης Βόλου με τον Παναιτωλικό, στο πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής πήρε η Σούπερ Λίγκ.

Ένα βήμα πριν την απόσυρση της από τη φετινή Σούπερ Λίγκ βρίσκεται η Νίκη Βόλου ύστερα από την απόφαση της διοργανώτριας αρχής του πρωταθλήματος να μην συμπεριλάβει στο πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής την αναμέτρηση της ομάδας με τον Παναιτωλικό.

Αυτό σημαίνει μηδενισμός και -3 βαθμοί για τους Θεσσαλούς που αναμένεται να αποχωρήσουν από το πρωτάθλημα εξαιτίας των τεράστιων οικονομικών προβλημάτων.

Για τη συγκεκριμένη απόφαση μίλησε ο πρόεδρος της Σούπερ Λιγκ, Γιώργος Μποροβήλος:

«Σήμερα είχαμε τη συνεδρίαση του ΔΣ, που έγινε μέσα σε συναινετικό κλίμα για τα σοβαρά θέματα που έχει το ελληνικό ποδόσφαιρο. Ύστερα από την τελεσίδικη απόφαση του δικαστηρίου, πήραμε και εμείς την απόφαση να μην ορίσουμε τον επόμενο αγώνα της Νίκης Βόλου με τον Παναιτωλικό.

Ο κύριος Πάτσης έχει δηλώσει πως αυτή τη στιγμή δεν ασχολείται με την ομάδα, αλλά εμείς κάτι επίσημο δεν έχουμε στα χέρια μας. Με τον Παναιτωλικό όπως είπαμε δεν θα παίξει. Αν, όμως, μέσα στην εβδομάδα πληρώσει τους παίκτες της θα μπορέσει να αγωνιστεί ξανά στο πρωτάθλημα. Υπάρχει μία παρακράτηση χρημάτων από την ομάδα. Σίγουρα δεν είναι καλή εξέλιξη, αλλά είμαστε υποχρεωμένοι για να εφαρμόσουμε τους κανονισμούς. Δεν υπάρχει κάτι παράνομο. Οφείλουμε να είμαστε μέσα στα πλαίσια της νομιμότητας
».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12
5.253.651.451.751.752.151.14
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
5.002.151.851.851.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 19/12/2014 20:41
krima na peftoyn tetoia swmateia kai na synexizoyn na yparxoyn kati skatompoyrdela san tin panaxaiki ton olympiako voloy kai ton levadeiako........eleos.....

στις 19/12/2014 20:57
κριμα.. μενουν παραγκες και πεφτουν αυτες.

στις 19/12/2014 22:26
και την πουτάνα την ΑΕΚ που εκτός από σκατομπουρδέλο χρέωσε και το ελληνικό δημόσιο δηλαδή τις πλάτες μας με 800.000 ΕΥΡΩ που θα πληρώσουμε σαν μαλάκες!!!!!!!!!!!!!

στις 19/12/2014 22:28
Και τώρα την σπρώχνουν την ΑΕΚ για να ξανανέβει Α εθνική η ξεφτίλα ενώ έπρεπε να παίζει στο ερασιτεχνικό ή να μην υπήρχε σαν ομάδα!!!Ξεφτίλα του ελληνικού ποδοσφαίρου!!!

στις 19/12/2014 22:31
Πόσο πονάει ακόμα η τεσσάρα ΑΕΚΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ξέσκισμα ολκής!!!!!!!!!!!!!!

στις 19/12/2014 22:50
O Πατσης με τον γατουλη ειταν κολητοι, γιατι δεν τον βοηθαει οικονομικα?

στις 19/12/2014 23:12
axaxaxa trava sto xwrio soy re tsipoyropaido......

στις 20/12/2014 00:43
re malaka sfairouli pios re plironei gia na les autes tis malakies o beos kai oso gia tin tessara pou les trava kai des kanena vidiaki me to 9-1 sto kipelo to 2000 ante trava sto xorio soy tora malaka

στις 20/12/2014 11:22
H Niκη Β ΠΗΡΕ 85.000 ευρω απο την Λιγκα , αλλα εχασε το ματσ με τον Παναιτωλικό στα χαρτια για 4.100 .

στις 20/12/2014 14:52
Μαλάκας είσαι εσύ και όλο σου το σοι πουτανόπαιδο και εσύ και ο άλλο χανούμι!!!!Δώστε ρε στη Νίκη φράγκα που την κάνατε παράρτημα με τους 5 παίχτες που της δώσατε

Ούτως ή άλλως ο μαλάκας ο Ελληνικός λαός πληρώνει τα χρέη σας!!!!!!!

στις 20/12/2014 14:52
εκεί στη Β εθνική πουτανοσπέρματααααααααααααααααααααααααααααα

στις 20/12/2014 14:53
σας τσούζει η αλήθεια παλιοχανούμια!!!!Γάμα τους Μαρινάκη προεδράραααααααααααααααααααααα

στις 20/12/2014 15:05
μαζί με τον Αχιλλέα χώστη τους στο στόμα να το βουλώσουν τα μπατάκια!!!!!!!!!!!

στις 20/12/2014 15:56
imperator21_is_back Παοκτσής είμαι. Με ποια λογική αποκαλείς τις άλλες ομάδες σκατομπουρδέλα; Όσο για τον Ολυμπιακό Βόλου (δεν παίρνω το μέρος του) δεν έχεις αποδείξεις περί τις μαλακίες που λες για Μπέο-στημένα και ότι άλλο εννοείς.Όλα είναι ενδείξεις,όχι αποδείξεις.Άλλωστε μη ξεχνάς πως όλες οι ομάδες με αυτή τη λογική σκατομπουρδέλα είναι αφού πλέον είναι όλα στημένα! Ξύπναααα! Δε θα τα 'λεγες αυτά αν κατηγορούσαν την ΑΕΚ για στημένα...Αφήστε πια αυτή την καραμέλα των στημένων! Όλα στημένα είναι και μας δουλεύουν...Δεν υπάρχει πλέον καθαρή ομάδα και όσοι το πιστεύετε αυτό απλά δεν είστε αντικειμενικοί! Οι ομάδες πλέον έχουν μετατραπεί σε εταιρίες που έχουν συμφέροντα.Όλες οι ομάδες βρώμικες είναι

στις 20/12/2014 17:01
Μπράβο ρε φίλε SergioRamos μακάρι να ήταν όλοι οι φίλαθλοι τόσο αντικειμενικοί όπως εσύ! Καλή τύχη στην ομάδα σου!!!

στις 20/12/2014 18:13
Krima.opos einai oi politikoi einai kai to podosfero.poulimeno kai paly krima

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.