Σούπερ Λιγκ: Αγχωτική νίκη για ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: Αγχωτική νίκη για ΠΑΟΚ

Αφορά τον αγώνα ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ


Αγχωτική νίκη για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος με γκολ των Περέιρα (58’) και Κάτσε (82’) κέρδισε με 2-1 την Κέρκυρα στην Τούμπα, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν προσωρινά στο 70’ με τον Ναγιάρ ενώ «άγγιξαν» το 2-2 στο φινάλε, έχοντας δοκάρι με του Καϊκούτ. Διατήρησε το +4 από τον Ολυμπιακό ο «δικέφαλος του Βορρά».

Λίγες ημέρες μετά τον αποκλεισμό από τη Γκινγκάμπ στην Ευρώπη, ο ΠΑΟΚ ζορίστηκε κόντρα στην Κέρκυρα, ωστόσο με γκολ του Κάτσε στο 82’ πήρε τη νίκη με 2-1 στην Τούμπα και διατήρησε το +4 από τον Ολυμπιακό στην κορυφή της Σούπερ Λιγκ.

Ο Αναστασιάδης προχώρησε σε αρκετές αλλαγές, με τον «δικέφαλο του Βορρά» ήταν κακός στο πρώτο ημίχρονο, καθώς παρουσίασε πρόβλημα στην ανάπτυξη και δημιούργησε μόνο δύο καλές στιγμές με σουτ του Κουλούρη (5’), ενώ ο ίδιος στο 21’ δεν μπόρεσε να στείλει με προβολή τη μπάλα στα δίχτυα.

Αντίθετα, η Κέρκυρα δεν περιορίστηκε σε αμυντικό ρόλο, απείλησε στο 37’ με σουτ του Γκόμες, ενώ ένα λεπτό μετά ο Χαβίτο βγήκε τετ-α-τετ με τον Γλύκο αλλά το τελείωμα του ήταν κακό.

Σούπερ Λιγκ: Αγχωτική νίκη για ΠΑΟΚΟι φιλοξενούμενοι συνέχιζαν να ήταν απειλητικοί, με τον Ζορμπά να βγαίνει στο 39’ απέναντι στον Γλύκο, όμως η φάση σταμάτησε λανθασμένα για οφσάιντ, ενώ στο 41’ ο Κόντος προσπάθησε από μακριά να πλασάρει τον γκολκίπερ του ΠΑΟΚ που ήταν εκτός θέσης.

Με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου φίλαθλοι του ΠΑΟΚ αποδοκίμασαν την ομάδα τους για την κακή εικόνα στο πρώτο μέρος, με τον Αναστασιάδη να ρίχνει στην επανάληψη τους Αθανασιάδη και Ρατς.

Η εικόνα του ΠΑΟΚ βελτιώθηκε και στο 58’ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν, με τον Παπαδόπουλο να τροφοδοτεί τον Περέιρα και εκείνος κατάφερε να σκοράρει, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

Η Κέρκυρα δεν πτοήθηκε, είχε μεγάλες ευκαιρίες για να απαντήσει, με τον Γλύκο να λέει δύο φορές «όχι» στον Μαρκόφσκι, όμως 71’ ο Ναγιάρ με σουτ και τη… βοήθεια του Τζαβέλλα (η μπάλα βρήκε πάνω του και άλλαξε πορεία) κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Παρόλα αυτά ο ΠΑΟΚ πήρε ξανά το προβάδισμα στο 81’ χάρη σε σουτ του Κάτσε από το ύψος της περιοχής. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια είχαν δύο μοναδικές ευκαιρίες για να «κλειδώσουν» τη νίκη, με τον Σέτκους να νικάει σε τετ-α-τετ τον Πόζογλου στο 89’, ενώ στο 90+1’ ο Περέιρα δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα μπροστά από την γραμμή της εστίας!

Μάλιστα σττην τελευταία φάση του αγώνα η Κέρκυρα έχασε τεράστια ευκαιρία για το 2-2. Ο Καϊκούτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με εκτέλεση φάουλ και στην επαναφορά ο Γλύκος έκανε μεγάλη επέμβαση, κρατώντας τη νίκη για τον ΠΑΟΚ!

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σπυρόπουλος (46' Ρατς), Βίτορ, Τζαβέλλας, Σκόνδρας, Ποζατζίδης (76' Πόζογλου), Κάτσε, Τζανδάρης, Περέιρα, Παπαδόπουλος, Κουλούρης (46' Αθανασιάδης).

Κέρκυρα: Σέτκους, Βενέτης, Γκόμες, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο, Καρντόζο (64' Ανδρεόπουλος), Ζορμπάς, Ναγιάρ (77' Κρητικός), Κόντος, Καϊκούτ, Χαβίτο (65' Μαρκόφσκι).




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.653.401.601.751.751.961.191.11
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.751.952.101.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 14/12/2014 19:26
brabo bre paokara as einai kala h panagia

στις 14/12/2014 19:36
den axize thn nikh o paok xalia maura htan! h panagia mazi mas shmera

στις 14/12/2014 19:59
Και βέβαια αγχωτική, όταν νιώθεις τον γαυρούλη στον -1 να ακουμπάει βασανιστικά τον κωλαράκο σου.

στις 14/12/2014 20:05
-4

στις 14/12/2014 20:08
vlaxo st 120 kerdises tin livadeia milas kiolas!!!!gleipse tarxidia mou twra mia kai eisai apo katw mou!!!!!!!!

στις 14/12/2014 20:23
Κανένα ίχνος χιούμορ. Τα γλύφω τώρα που μπορώ γιατί στο τέλος θα είστε εσείς μπουκωμένοι με τα δικά μας;)

στις 14/12/2014 20:26
allaxokolies kai egine vraxioli...trela agoria xaxa

στις 14/12/2014 20:28
pali tha se glentisw st toumpa re oti k na kaneis!!!!!!!ap ton peiraia me tin opisten tha ertheis

στις 14/12/2014 20:30
ΑΣ ΑΝΑΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΓΛΥΤΩΣΕ ΤΗΝ ΓΚΕΛΑ ΣΤΟ ΤΣΑΚ.

στις 14/12/2014 20:31
ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.

στις 14/12/2014 20:51
θα έρθω σίγουρα για καφέ στα mikel στον λευκό απέναντι, και θα ατενίζω τον θερμαϊκό.

στις 14/12/2014 21:03
ΠΑΡΑΓΚΑ Ε ? ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΚΑΝΊΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΑΟΚ ΜΙΛΗΣΤΕ ΤΩΡΑ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ!!! ΚΟΛΚΑ ΜΠΙΝΕ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ

στις 14/12/2014 21:51
τυχερος στο τελος

στις 14/12/2014 21:52
Το ντεφορμάρισμα του ΠΑΟΚ καλάκρατεί, αν και μέχρι στιγμής δεν το έχειπληρώσει με σημαντικές βαθμολογικές απώλειες. Η βασικότερες αιτίες είναι η κόπωση από τα συνεχή παιχνίδια που δίνουν οι ίδιοι και οι ίδιοι παίκτες, καθώς η ομάδα δεν έχει το απαραίτητο βάθος πάγκου. Αν καταφέρνει να διατηρεί την απόσταση του +4 από τον Ολυμπιακό, αυτό οφείλεται στον Αναστασιάδη. Οποιοσδήποτε άλλος προπονητής, δεν θα μπορούσε να δουλέψει κάτω από αυτές τις συνθήκες. Το ζητούμενο είναι να ενισχυθούν η μεσαία γραμμή με έναν ικανό ανασταλτικό χαφ, και η άμυνα με έναν δύο παίκτες ακόμη στην προσεχή μεταγραφική περίοδο. Όσο για τα δύο προσεχή εκτός έδρας παιχνίδια, πιστεύω πως στα Γιάννενα ο ΠΑΟΚ έστω και έτσι όπως είναι έχει τύχη, φοβάμαι όμως πως θα χάσει την άνεση των τεσσάρων πόντων στην Λειβαδιά... Μακάρι να βγω ψεύτης. Πάντως η Κέρκυρα έδειξε υπερβολικό ζήλο σήμερα, και καλά έκανε, αλλά στο 0-4 από τον Ολυμπιακό έμοιαζε χειρότερη και από την Φρίκη Βόλου. Ο νοών νοείτω...

στις 14/12/2014 23:06
vre apogone tou amerikanikou stolou terorista palio mpine min milas gia diatisies kai parages!!!tosa xronia exeis kseftilisei to podosfairo stin ellada k exeis to thrasos na pisteueis oti eisai k adikimenos?palio vromiari!!!!alla etsi mathate re poustides na eiste panta sto apirovlito!!!!kai na ksereis ta persina stn toumpa den itan tipota mprosta se auta pou tha zisete fetos!!!tha sas kapsoume vromopoustes!!

στις 14/12/2014 23:08
teroristaη μάλλον αδελφίστα σαλτα και γαμήσου,για το βουλγαροι.Αν ερθεις Σαλόνικα κερνάω μπουγάτσα με λουκάνικο.Παχιό

στις 15/12/2014 00:55
Μάλιστα, στο 39' ο επόπτης, Παστρωμάς, υπέδειξε λανθασμένα οφσάιντ τον Ζορμπά, ο οποίος έβγαινε τετ α τετ με τον Παναγιώτη Γλύκο.

στις 15/12/2014 03:45
oti se simferei les gayre me 10 paixtes eprepe na paizei i kerkira apo to proto imixrono logo klotsias sto kefali tou papadopoulou itan kathari kokkini...

στις 15/12/2014 08:00
Ti paok ti olympiakos ayth th xroniki stigmi einai gia polles fapes maura xalia na valoun to xeri sti tsepi o xontros o dikos mas k o savidis na paroun toulaxiston 3 paixtes k epitelous prepei o mitsel na vgalei ekso apo thn 11 ada ton mitroglou ti den katalavainoun den travei einai deforme telios

στις 15/12/2014 18:18
Φιλε red or dead τ'αρχιδια μας ακουμπα βασανιστηκα ο γαυρουλης. Τεντωνεται βασανιστηκα για να τα φτασει αλλα δεν μπορει ο καημενος και μενει μονο με την μυρωδια. Αλλα επειδη σας συμπαθουμε τα αφηνουμε απλυτα επιτηδες για να μπορειτε να τα μυριζετε τουλαχιστον.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.