Γ’ Εθνική: «Όρθιος» στις Σέρρες ο Άρης

Γ’ Εθνική: «Όρθιος» στις Σέρρες ο Άρης



Ισόπαλο 2-2 έληξε το ντέρμπι του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Άρη στις Σέρρες, με τους «κίτρινους» να ισοφαρίζουν στο 86’, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να διατηρηθούν στην κορυφή, εκεί που βρίσκεται πλέον η Καβάλα μετά τη νίκη της με 3-1 απέναντι στον Άρη Ακροποτάμου.

Λίγες ημέρες μετά τη νίκη του Άρη με 2-1 κόντρα στον Πανσερραϊκό για το Κύπελλο Γ’ Εθνικής, οι δύο ομάδες συναντήθηκαν ξανά για το πρωτάθλημα, με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 2-2 στις Σέρρες.

Ο Άρης ξεκίνησε δυνατά, δημιούργησε ευκαιρίες με Σουνά (6’) και Ατματσίδη (10’), ώσπου στο 16’ ο δεύτερος κατάφερε με κεφαλιά να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του Κάμπος.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 25’ κατάφεραν να απαντήσουν με ψιλοκρεμαστό σουτ του Μουτεσίδη, ενώ στο 45’ ολοκλήρωσαν την ανατροπή με κεφαλιά του Σιάκκα!

Στην επανάληψη οι «κίτρινοι» προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, απείλησαν με σουτ των Ατματσίδη (47’) και Σουνά (57’) αλλά και με κεφαλιά του Γκίνο στο 82’ και τελικώς στο 85’ κέρδισαν πέναλτι και την αποβολή του Τριανταφύλλου.

Ο Πόι δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα, ισοφαρίζοντας στο 86’ το σκορ σε 2-2, ενώ τέσσερα λεπτά μετά οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν μετά την αποβολή του Σουνά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το 2-2 έμεινε μέχρι το φινάλε, με τον Πανσερραϊκό να χάνει την ευκαιρία να προσπεράσει τον Άρη, ο οποίος από την πλευρά του έμεινε στο -2 από την κορυφή μετά τη νίκη της Καβάλας με 3-1 κόντρα στον Άρη Ακροποτάμου.



Ομάδες που αφορά: ΑΡΗΣ, ΚΑΒΑΛΑ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 14/12/2014 18:13
λαμια , ηρακλης , αρης ,αεκ .. το χωριο γτ δεν το εχει?!

στις 14/12/2014 18:14
α και λαρισα τις προαλλες μην ξεχνιομαστε

στις 14/12/2014 18:17
* η κολοπετινιτσα εχει 10 σερι νικες . μηπως να την βαλετε?!

στις 14/12/2014 18:18
ΣΤΑ ΆΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ

στις 14/12/2014 19:26
ΕΜ ΣΤ' ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΑΣ, ΑΦΟΥ ΣΥΝΗΘΙΣΑΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΧΩΡΙΑ ΤΗΣ Α'. (ΠΛΑΤΑΝΙΑΔΕΣ, ΚΑΛΛΟΝΕΣ, ΛΕΙΒΑΔΙΕΣ, ΕΡΓΟΤΕΛΗΔΕΣ, ΚΕΡΚΥΡΕΣ, ΝΙΚΕΣ ΒΟΛΟΥ, ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΥΣ κπλ). Τ4ΣΟ, ΤΑ ΧΩΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ, ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΑΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ

στις 14/12/2014 20:40
ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΩΡΙΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ SUPERΛΙΓΔΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΤΟ ΟΙ ΧΩΡΙΑΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΤΑ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΑ ΑΦΡΑΤΑ ΚΟΛΑΡΑΚΙΑ.

στις 14/12/2014 20:46
ARI ARI POYSTI KSEKOLIARI....AXAXAXA.....OYTE STIN B' DEN THA ANEVETAI KSEKWLA ERPETA....

στις 14/12/2014 21:52
imperator21_is_back κοιτα τα χαλια σου ρε μπασταρδι

στις 14/12/2014 21:53
αδικο αποτελεσμα γιατι ημασταν καλυτεροι σε ολο το ματς και επισης δεν μας δοθηκαν 2 πεναλτυ

στις 14/12/2014 21:53
επισης αδικη η αποβολη του παικτη μας

στις 14/12/2014 23:33
ari papari

στις 15/12/2014 08:53
POIA XALAIA RE MANWLAKI?EGW PAW TRENO KAI ESY XIARESAI ME X STIS SERRES?AXXAXAXAX//////GELAEI O PLANITIS OLOS ME TA GEWOSKOYLIKA.......

στις 15/12/2014 19:04
Γεια σου ρε Πανσερα'ι'καρα με το χωραφι σου !!!! Κοιταξτε κατι καλτσες που εχουν οι παικτες στη φωτο επανω χαχχαχαχα Α ρε Ελλαδαρα με τις γηπεδαρες σου !!! Θελουμε και ανταγωνιστικο πρωταθλημα τρομαρα μας.

στις 15/12/2014 21:42
αντε ρε σκουλήκια γαμώ τις διαιτησίες σας... μια ζωή τα ίδια στο ελληνικό ποδόσφαιρο... στο 88 υποτιθέμενο πέναλντι... ανεβάστε κατευθείαν αυτούς που θέλετε ρε

στις 16/12/2014 18:03
akis.freeb1 ... άσε μας ρε μαλάκα... όταν σου έρχεται μια γαμωομάδα με το έτσι θέλω όπως ο "Εθνικός Σερρών" που μόνο Σερρών δεν είναι και πατιέται το γήπεδο 3 και 4 φορές τη βδομάδα ενώ βρέχει σερί για 6 μέρες τι θες να δεις... το οάκα ας πούμε καλύτερο είναι... μου γίνατε όλοι ξερόλες :D κλαίω με τις μαλακίες σας

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.