Football League: Σταμάτησε στα… εφτά η ΑΕΚ (video)

Football League: Σταμάτησε στα… εφτά η ΑΕΚ (video)



Μεγάλη εμφάνιση για την ΑΕΚ, η οποία διέλυσε με 7-0 την Επισκοπή στο ΟΑΚΑ και έκανε το 6x6 στη Football League. Χατ-τρικ ο Μάνταλος (12’, 39’, 82’ πεν.), δύο γκολ ο Μπρέσεβιτς (22’, 75’), από ένα οι Μπαρμπόσα (24’), Πλατέλας (57’).

Γκολ και θέαμα πρόσφερε στους οπαδούς της η ΑΕΚ, η οποία διέλυσε με 7-0 την Επισκοπή στο ΟΑΚΑ και έκανε το 6x6 στη Football League.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την «Ένωση» ήταν ο Μάνταλος ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, ανοίγοντας τον χορό των γκολ στο 12’ με σουτ έξω από την περιοχή. Η «Ένωση» συνέχιζε να πιέζει και στο 22’, μετά από ασίστ του Πλατέλλα, ο Μπρέσεβιτς με ωραίο πλασέ «έγραψε» το 2-0.

Δύο λεπτά μετά, ο Μπαρμπόσα έβαλε και το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, ενώ στο 39’ ο Μάνταλος με κεφαλιά έστειλε την ομάδα του στα αποδυτήρια με προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων.

Το… πάρτι συνεχίστηκε και στην επανάληψη, με τον Πλατέλλα να χρίζεται και αυτός σκόρερ στο 57’, ενώ στο 75’ ο Μπρέσεβιτς πήρε το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Γουναρίδη σε σουτ του Ζόριτς, «γράφοντας» έτσι το 6-0.

Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε στο 82’ ο Μάνταλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Ζόριτς, ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ.




Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 07/12/2014 20:00
Captain Barbosa!

στις 07/12/2014 20:02
trelaneme re dikefale

στις 07/12/2014 20:06
Ετσι ρε Αεκαρα!!!

στις 07/12/2014 20:07
ΑΕΚ ΑΡΩΣΤΕΙΑ!! ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ...!!

στις 07/12/2014 20:09
emprooooooooos aiteeeee

στις 07/12/2014 20:12
dikefale!!!!!!!!

στις 07/12/2014 20:26
Μπραβο μετα απο αυτη τη νικη η αεκ μπηκε στη διεκδικηση του πρωταθληματος για την επομενη χρονια. Τι αξιοπρεπια και μαλακιες επειδη κερδιζετε στη β παει να πει οτι θα κανετε τα ιδια στην α .

στις 07/12/2014 20:30
με τα χωρια..... των 1000 ατομων

στις 07/12/2014 20:40
Εσυ απο αυτα τα χωρια 2-1 νικας αρουλι

στις 07/12/2014 20:45
milane kai oi arianoi pou kerdisan 2-1 tin arnea kai xerontousan

στις 07/12/2014 20:57
chris_doukas13 Εμεις παιξαμε αν θυμασαι πριν απο λιγες μερες και φαγατε 3Αρα...Σε περιπτωση που το ξεχασες..Θα δεις αν θα κανει τα ιδια η οχι του χρονου!!!

ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΣΟΥΥΥΖΕΙΙΙΙ!!!!!

στις 07/12/2014 21:39
πολυ δυσκολη ομαδα η επισκοπη

στις 07/12/2014 21:50
αν και ολυμπιακος θελω να ανεβει η αεκ και μεχρι τωρα τα παει τελεια ομως του χρονου επιβαλλεται να κανει πολλες και καλες προσθηκες. δεν θα εχει νοημα να ανεβει και να φτανει μεχρι πεμπτη θεση χωρις εμπειρους παικτες που θα κανουν το κατι παραπανω.

στις 07/12/2014 22:16
Pame re aekara Gera

στις 07/12/2014 22:19
Milane oi malakes Oi arianoi Pou persi mas koroideuan Kai twra me to zwri anodo stin b MALAKES 3IPNISTE

στις 07/12/2014 22:25
μεγάλος παίχτης ο Μάνταλος!!!!δεν τον χωράει η β

στις 07/12/2014 22:26
και οι άλλοι όμως παιχταράδες

στις 08/12/2014 00:58
μιλανε ολοι μιλανε και οι κωλοι!μονο ο θρυλος θα κερδιζε τοσο ανετα ομαδες β εθνικης!!στο κυπελο οι ομαδες της σουπερ λιγκ που παιζουν με τις ομαδες της β ή τρωνε πουτσα η κερδιζουν 1-0 με το ζορι!φυσικα και δεν συγκρινετε με την ολυμπιακαρα αλλα εσας σας γαμαει ανετα!

στις 08/12/2014 17:28
kai vevea ine megali omada h episkopi 474 cl exi pari ola tin idia imerominia 30-2

στις 08/12/2014 17:28
XD :p

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.