Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα νίκη η Ρεάλ, ρεκόρ ο Ρονάλντο (video)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα νίκη η Ρεάλ, ρεκόρ ο Ρονάλντο (video)



Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει ακόμα ένα χατ-τρικ (36’ πεν., 65’, 81’) και να κάνει ρεκόρ, η Ρεάλ κέρδισε με 3-0 τη Θέλτα στο «Μπερναμπέου» και διατηρήθηκε στην κορυφή της Πριμέρα. Δίκαιες φωνές των φιλοξενούμενων για βουτιά του Ρονάλντο στο πέναλτι.

Την 18η σερί νίκη της σε όλες τις διοργανώσεις πήρε η Ρεάλ, η οποία με χατ-τρικ του Ρονάλντο, που έφτασε ήδη τα 23 γκολ στη φετινή Πριμέρα, κέρδισε με 3-0 τη Θέλτα στο «Μπερναμπέου» και διατηρήθηκε στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με ανύπαρκτο πέναλτι, καθώς ο Ρονάλντο βούτηξε στο 35’ ξεγελώντας τον διαιτητή και ο ίδιος δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-0 της «βασίλισσας».

Ο Πορτογάλος πέτυχε ακόμα δύο γκολ στο 65’ και στο 81’, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 για τη Ρεάλ, με τον CR7 να γράφει ιστορία καθώς έφτασε τα 23 χατ-τρικ στην Ισπανία, ξεπερνώντας στην πρώτη θέση της σχετικής λίστας τους θρυλικούς Θάρα και Ντι Στέφανο με 22, ενώ στην 3η θέση με 20 βρίσκεται ο Μέσι.

Τα γκολ:



Η βουτιά του Ρονάλντο:





Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ
1Χ2OverUnderX2
1.058.7521.001.203.155.25
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.203.7516.001.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 06/12/2014 23:17
Ti voutia htan auth re Ronaldo???

To exei kseftilisei h Real me auton mprostarh fetos.Kai thn Barca thn adikoun synexos.Meta lene oloi oi malakes UEFALONA kai malakies.

στις 06/12/2014 23:24
ποια μπαρτσα αδικουν ρ;; ποναει γιατι γαμαει η βασιλισσαα

στις 06/12/2014 23:29
Kριστιάνο Ρονάλντο παικτάρας με όλη την σημασία τωλ λέξεων. Πρώτος σκόρερ από τώρα και με την βούλα. Hala Madrid baby!

στις 06/12/2014 23:36
ne tin adikoun gelai o kosmos des to pexnidi me valenthia pou o neymar skontafti monos tou k dini faoul mpas k valete goal k meta mila k leo auto pou ine prosfato

στις 06/12/2014 23:36
toche den sas adikisan kai otan pirame to penaly enadion sas itan xerukla tou pique

στις 06/12/2014 23:37
pados ayth nai odos itan vutia XD ta ipolipa penalty omos den ine afto itan

στις 06/12/2014 23:39
ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΔΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΣΦΥΡΙΞΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΤΟΝ ΜΠΕΙΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ. ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΚΑΘΩΣ Η ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΤΩ ΤΟΥ ΜΕΤΡΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΓΤ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ.

στις 06/12/2014 23:57
ωραια βουτια

στις 07/12/2014 00:23
Ρονάλντο ο βουτηχτής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 07/12/2014 00:24
έτοιμος για ψαροντούφεκο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 07/12/2014 01:20
Αυτο ειναι κ κιτρνη καρτα γ τν ροναντο και εδωσε πεναλτυ ? ελεοσς

στις 07/12/2014 01:57
mia erotisi posa goal-penalnty exei o ronaldo fetos?

στις 07/12/2014 03:38
deite kala to video ton vriskei me to deksi podi kai me tin fora pou exei peftei.penaltara k as min fainetai kathara

στις 07/12/2014 05:13
milaei k o gauros g vouties,agori m h omada s kanei prwta8litismo stis vouties-kataduseis

στις 07/12/2014 08:08
Λες και δε θα εβαζε τα αλλα 2 χωρις το πεναλτυ.

Ο Ροναλντο σκοραρει ετσι κ αλλιως, απλα τον ενδιαφερουν και οι αριθμοι.

στις 07/12/2014 10:17
maki mi les mlkies re den itan penalty kai h giagia mou na itan dietitis de tha to edine

στις 07/12/2014 11:12
ποσο γελοιος αυτος ο ροναλντο οση μπαλα ξερει αλλα παραμενει εμετικος μαυτα που κανει

στις 07/12/2014 13:16
υποτιθεται οτι αυτος θεωρειται ο καλυτερος ποδοσφαιτιστης αυτη τν στιγμη ;;; εαν ο καλυτερος ποδοσφαιριστης κανει τετοιες βουτιες τοτε τζαμπα μαγκας!!

στις 07/12/2014 13:53
Ειδε οτι δεν εφτανε την μπαλα κι ειπε ααας δοκιμασω. Χαχαχα

στις 07/12/2014 13:57
Πρώτος scorer με την βούλα όχι, πρώτος scorer απο την άσπρη βούλα ναι.

στις 07/12/2014 14:21
σιγα εβαλε ενα πεναλτι ετσι τα αλλα 2 ομως???

ο μεσσι δεν το εκανε ποτε αυτο????

στις 07/12/2014 14:54
kai protos sv=corer me ti vula ine kai apo tin aspri vula 31 goal exi posa exi vali me penalty 8-9 22 pali 1os ine

στις 07/12/2014 18:03
pantws xwris montrits k isko fainetai oti exei provlima i real.tha kanei gela sigoura

στις 07/12/2014 18:36
astous klene oi barcebrwmes gt den ksexname to 3-1 sto bernabeou oute oti exase apo tin thelta 0-1 i barca giauto mounia barcebrwmeoi min milate

στις 08/12/2014 11:03
hala madritt etsi ekei na ponane ta barcelonakia !!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.