Σούπερ Λιγκ: Νέο σοκ για Ολυμπιακό

Σούπερ Λιγκ: Νέο σοκ για Ολυμπιακό

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΑΛΜΕ


Νέο σοκ για τον Ολυμπιακό, ο οποίος μετά την εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ, ήρθε ισόπαλος 2-2 στο «Καραϊσκάκη» με τον ΠΑΣ Γιάννινα, που ισοφάρισε με γκολ του Γιάκου στο 88’. Προηγήθηκαν με τον Μιχαήλ (23’) οι φιλοξενούμενοι, ανέτρεψε προσωρινά το σκορ με τους Φορτούνη (50’ πεν.) και Κασάμι (75’) η ομάδα του Μίτσελ που έχασε νέο έδαφος στη μάχη για τον τίτλο.

Λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι με τη Μάλμε, ο Ολυμπιακός όχι μόνο δεν συνήλθε μετά την εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ αλλά έχασε νέο έδαφος για τον τίτλο, μένοντας στο 2-2 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο «Καραϊσκάκη», σκορ που δίνει την ευκαιρία στον «δικέφαλο του Βορρά» να ξεφύγει με +7 στην κορυφή!

Σε σχέση με το ματς της Τετάρτης, ο Μίτσελ άφησε στην αρχική ενδεκάδα μόνο τους Ρομπέρτο, Αυλωνίτη και Μιλιβόγιεβιτς, ωστόσο ο Ολυμπιακός προβλημάτισε για ακόμα ένα παιχνίδι με την εμφάνιση του.

Ο ΠΑΣ ανησύχησε από τα πρώτα λεπτά τον Ολυμπιακό, έχοντας τρεις καλές στιγμές για να πάρει προβάδισμα και στο 23’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ μέσα στο «Καραϊσκάκη» με κεφαλιά του Μιχαήλ έπειτα από κόρνερ του Ίλιτς.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απαντήσουν, όμως δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν κλασικές ευκαιρίες για γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο στο 49’ έφτασαν στην ισοφάριση με πέναλτι του Φορτούνη που κέρδισε ο Αυλωνίτης έπειτα από μαρκάρισμα του Σκόνδρα.

Ένα λεπτό μετά ο Φορτούνης έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ανατροπή και τελικώς στο 75’ ο Κασάμι «έγραψε» το 2-1 μετά από εκτέλεση κόρνερ, πανηγυρίζοντας το γκολ με τον Μίτσελ. Παρόλα αυτά ο ΠΑΣ δεν πτοήθηκε, κέρδισε μέτρα και στο 88’ σόκαρε τον Ολυμπιακό, ισοφαρίζοντας για το τελικό 2-2 με ωραίο σουτ του Γιάκου.

Αποχώρησε με ενοχλήσεις στο γόνατο στο πρώτο ημίχρονο ο Μιλιβόγιεβιτς και αναμένεται να φανεί εάν θα μπορέσει να αγωνιστεί στο ματς με τη Μάλμε.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Σιόβας, Αυλωνίτης, Γιαννούλης, Μιλιβόγεβιτς (26' λ.τρ. Εντινγκά), Μπουχαλάκης (46' Γκαζαριάν), Φορτούνης (70' Διαμαντάκος), Κασάμι, Μπενίτες.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Μιχαήλ, Γιάκος, Ίλιτς, Χαρίσης, Ναδάλες, Αυγενικού, Στρούνα (74' Ακόστα), Κοροβέσης (62' Ντάσιος), Σκόνδρας, Σαπαλίδης (69' Ηλιάδης).




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΑΛΜΕ
1Χ2OverUnder12X2
1.354.606.501.452.151.122.69
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.606.001.751.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

56 σχόλια:

στις 06/12/2014 21:32
AXAXAXAX 3-2 STO 116 EINE LATHOS KANATE

στις 06/12/2014 21:32
* ME PENALTY FISIKA

στις 06/12/2014 21:34
PERIMENOUME ARIAS , PAXARO SANSAN NA SXOLIASOUN

στις 06/12/2014 21:37
αντε γαμησου....αδικο το αποτελεσμα φυσικα....μονοτερμα τους παιζαμε...3-0 επρεπε να ειναι βλακα

στις 06/12/2014 21:37
TELOS I PARAGKA!!!!!!!!!

στις 06/12/2014 21:37
POUTSAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 06/12/2014 21:38
Passssssss oleeee ole ole

στις 06/12/2014 21:38
ego gt na sxoliaso; den ime gavros oute paok oute vazelos

στις 06/12/2014 21:38
aek ime

στις 06/12/2014 21:39
La putana de europa

στις 06/12/2014 21:39
Tiger is back

στις 06/12/2014 21:39
Υπογλωσσια κα ι γρηγορα....ο μπουλης παει στα αποδυτηρια να δωσει συγχαρητήρια στον κυριο πετρακη;.;!;?!;χαχαχα

στις 06/12/2014 21:40
arias sxoliazis sxedon se kathe dimosieusi :P

στις 06/12/2014 21:41
Ερχεται το μεγαλο διπλο της μαλμε...all in στη μαλμε παιδια θα τριτωσει το κακο

στις 06/12/2014 21:43
καλα να παθετε ρε μπασταρδα σας τιμορα ο θεος με αυτα που κανετε παλι μουφα πεναλντι

στις 06/12/2014 21:43
aa ipa kai ego nomisa me perases gia gavro XD

στις 06/12/2014 21:44
οταν με μιαμιση ευκαιρια εβαζε 2 γκολ κ νικαγε την αθλετικο ολα μελι γαλα στην ομαδα ... τωρα η ιδια ομαδα βρομαει η διαιτησια κανει οτι μπορει μην ανυσηχειτε γαυρακια δικο σασ ειναι κ παλι....

στις 06/12/2014 21:46
Αντε γεια +7

στις 06/12/2014 21:46
mravo h omadara mallon den to esthse swsta

στις 06/12/2014 21:46
καλα τα πεναλτυ που τα σκαρφιζονται ρε παιδι μου...αποτα πρωτα πραγματα αυτα που επρεπε να σας ενοχλουν..αλλα καλυτερα γιατι σας αφηνουν κ κοιμοσαστε περισσοτερο

στις 06/12/2014 21:47
ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΝΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ :D ακόμα τον αληθινό τους πατέρα ψάχνουνε!

στις 06/12/2014 21:47
Και την Τριτη φευγει ο Μιτσελ εξαιτιας του διπλου της Μαλμε!

στις 06/12/2014 21:47
xaxaaa oree apothimenaa

στις 06/12/2014 21:48
ποσο δινει το διπλο με μαλμε ....φορτωστε

στις 06/12/2014 21:57
me malme o gavros tha nikisi 3-0 tha xespasi eki bori na vali 1 h malme ade 3-1 alla tha nikisi alios sxolai ti misi team o xodros

στις 06/12/2014 21:59
ΤΗΝ ΛΕΞΗ CHAMPIONS LEAGUE ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΟΥΣΟΥΝ ΟΙ ΓΑΒΡΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ.ΑΡΧΙΣΕ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ.Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΚΟΡΝΕΔΟΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΟΥ ΡΕΝΤΗ.ΑΝΟΙΞΤΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ ΚΟΡΝΕΔΕΣ ΣΕ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΛΟΥΣΙΟΙ.

στις 06/12/2014 22:13
Πουτσα ξυλο και καρατε

στις 06/12/2014 22:25
+7 εχει πολυ κρυο

στις 06/12/2014 22:34
Αθλετικο,Παοκ.ΠΑΣ ερχεται και η Μαλμε.....

στις 06/12/2014 22:38
μετα της αποκαλύψεις για τα στημένα και την εγκληματική οργάνωση απο προέδρους και παράγοντες ολος τυχαίως.. ακόμα μια γκελα στο Καραΐσκάκη αυτή την φορά απο τα Γιάννενα!

στις 06/12/2014 22:46
EEOOOOOOOEEEEEEEOOOOOOOOEEEEEEOEOOOOOOOOOEEEOOOOOO OPOIOS DN GAMAEI GAY-ROS EINAIIII REEEE

στις 06/12/2014 22:51
εληξε Η ακομα παιζουν ρε παιδια????

στις 06/12/2014 22:51
KARKINO LEME

στις 06/12/2014 22:59
ακομα παιζουν

στις 06/12/2014 23:00
Αγγελαρα να το ξερεις το πρωταθλημα εσυ θα μας το φερεις

στις 06/12/2014 23:26
η πουτανα της ευρωοης θα γινει και πουτανα της ελλαδας! κλαψτεε

στις 06/12/2014 23:27
Και ο βαθμος που πηρανε, και πολυ τους ειναι...

στις 06/12/2014 23:42
Γιατι παντα σε καθε αρθρο πρεπει να διαβαζω και απο μερικες βλακιες.. επειδη δεν πηρε φετος το πρωταθλημα σημαινει δε θα το παρει για τα επομενα 20 χρονια??!!!! Και γω δε γουσταρω μια το οσφπ και εγω συμφωνω οτι ελεγχει και την ΕΠΟ και την ΚΕΔ και εγω συμφωνω οτι ο μαρινακης ειναι λαμογιο (οχι οτι ο τιγρης παει πισω) και εγω μαζι σας να χανει να ξεφτιζετε.... αλλα επι εποχη κοκκαλη με τζολε ριμπο καστιγιο τζιοβανι.. ηταν ΑΠΙΑΣΤΗ Η ομαδα........ τωρα ο χοντρος κανει μπιζνες βγαζει αλλα δεν βαζει.. ουτε ο Παοκ εχει ομαδα για τσου.λου σοβαρος φιλαθλος το καταλαβαινει σιγουρα πρωταθλημα μπορει... αλλα για τσου.λου με αυτους δεν... για ελλαδα εχει καλη ομαδα....! Δηλαδη αν τσο.λιγκ μου πεσεις με παρι η με μπαρτσα.. με κιτσιου και τζιωλη θα μου παιξεις??!!

Οπως να χει ειναι μεγαλη ευκαιρια να παρει το διπλο σε μας ο Παοκ και μακαρι να το παρει.......ανυπαρκτο γκολ του κασαμι φαουλ μεχρι και ο τυφλος το βλεπει... 10 μετρα πισω απο το αμυντικο και δινει οφσιτε απο το κεντρο... δεν γινονται αυ

στις 06/12/2014 23:42
δεν γινονται αυτα και δεν ειναι ανρθωπινα λαθη αυτα........ δε ξερω εαν ηταν πεναλτι παντως στο γκολ του κασαμι υπαρχει πεντακαθαρο φαουλ.... ως ποτε θα σπρωχνεται ο οσφπ ως ποτε αυδια εχει καταντησει.... αλλα ακομα και ετσι γκελαρουν... ειναι αξια τις μοιρας του.... οπως και για τον Παοκ αν βγει +7 και καταφερει να το χασει το πρωταθλημα!!

Απο εναν ουδετερο φιλαθλο!

στις 06/12/2014 23:58
και μουφα πεναλτυ και μαυρο χαλι ο γαυρος

στις 06/12/2014 23:58
απο το κακο στο χειροτερο

στις 07/12/2014 01:23
Ειμαιμπαναθηναικος και δν καταλαβαινω γτ ο ολυμπιακος εχασε το πρωταθλημα απο τωρα?

στις 07/12/2014 03:36
oti kai na pahghrhzete o gayrow ua to pari.

στις 07/12/2014 03:40
diavazontas katalavainei kaneis a travmata p exoun kapoioi . krima paides

στις 07/12/2014 03:45
mes tis toumpas ta stena gamw ton peiraiaaa!!!!!!!!!

στις 07/12/2014 08:06
Αν το παρει ο γαυρος με τετοια ομαδα μιλαμε για μεγαλο υποβιβασμο του επιπεδου του ελληνικου πρωταθληματος.

στις 07/12/2014 09:41
Gay fetos eiste ena tsirko k miso ...parte kanena penalty gt sto telos de tha bghte oute europh....pouts@ xontre!

στις 07/12/2014 11:43
χαχαχαχ φαφουτης ο καρχαριας στο λιμανι !!! χαχαχαχα

στις 07/12/2014 11:50
Ο Ολυμπιακος φιλε μου που γραφεις πιο πανω δεν εχασε το πρωταθλημα απο τωρα ... το εχασε απο τοτε που παρακαλουθουν τις κινησεις των χρηματων του χοντρου. Ειδατε ποσο δυσκολο ειναι να παρεις πρωταθλημα χωρις την παραγκα να σε στηριζει ασυδοτα και λεω ασυδοτα γιατι και παλι τα σφυριγματακια του και τα πεναλτακια του ολο και τα παιρνει ο θρυλος. Βλεπετε τοσα χρονια ηταν ο καλυτερος πελατης της παραγκας, δεν ξεχνιετε ευκολα .... τοσο χαρτι εχει ριξει !!!

στις 07/12/2014 12:22
ta paroyme paketo me tin malme paikste 02 i o3

στις 07/12/2014 12:26
...το κενο του σπαθα στην αμυνα του ολυμπιακου δεν αναπληρωνεται με τιποτα..

στις 07/12/2014 12:33
o osfp 8a to parei den lew alla paleye monos tou o kaimenos o mantalos(diethths) na parei t apotelesma...g ayto kai mono o osfp oti kai n leme pisteyw 8a t parei...na ton kodrarei oso mporei o paok n xei ligo endiaferon ayto mono...

στις 07/12/2014 12:51
Φιλε που γραφεις πιο πανω για τον Τζιωλη και τον Κιτσιου. Ο Τζιωλης ειναι παικτης της Εθνικης, αρα μεσα στους 20 καλυτερους Ελληνες παικτες που υπαρχοτυν αυτη την στιγμη (εκτος και αν δεν πιστευεις πως Ελληνες παικτες εχουν μελλον στο Τσ. Λινγκ), απο την αλλη μερια ο Κιτσιου ανηκει στη νεα γενια που ερχετε. Συμφωνω ομως μαζι σου πως για μια αξιοπρεπη συμετοχη στο Τσου Λου χρειαζονται και καναδυο αξιολογες μεταγραφες. Καναδυιο παικταραδες εμπειρους και ετοιμους που να ταιριαζουν ομως και με την ομαδα. Στο κατω κατω ας παιξουμε καλα με την Μπαρτσα και ας χασουμε, δεν θελουμε να το παρουμε κιολας το Τσου Λου με την πρωτη.

στις 07/12/2014 15:05
λοιπον εγω ξερω οτι σας εχει πονεσει τοσα χρονια και μιλατε για στημενα και μαλακιες...με την ιδια λογικη ο παναθηναικος εχει στησει το ελληνικο μπασκετ επειδη εχει καποια ευνοικα σφυριγματα ...παοκτζηδες κοιταξτε τα δυο πρωυταθληματα που εχετε πουθεναδες και μετα μιλατε ..επισης οταν ο ολυμπιακος νικαγε ατλετικο και γιουβεντους εσεις κρυβοσασταν και χανατε 2-0 απτην 18η στο πορτο0γαλικο πρωταθλημα εστοριλ και την 19η στο γαλλικο γκινγκαμπ και εκει φαινεται ποια ομαδα αξιζει να παιρνει πρωταθλημα στην ελλαδα

στις 07/12/2014 15:18
Πάντα έτσι.

Έπιασα 0-1 σκόρ ημίχρονο σε ένα δελτιο και πληρώθηκα.

Έπιασα 2/1 σε Η/Τ και πληρώθηκα.

Έχασα μόνο το Η/Τ 2/1 (τούμπα).

Δεν είμαι με καμία ομάδα του κέντρου, είμαι με το στοίχημα και βλέπω καθαρά.-

στις 07/12/2014 15:21
***

Το δεύτερο.

"Έπιασα 2/1 σε Η/Τ και πληρώθηκα".

είναι λάθος. Το σωστό είναι:

Έπιασα 2/Χ σε Η/Τ και πληρώθηκα.-

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.