Πρέμιερ Λιγκ: Νέα νίκη για Γιουνάιτεντ, πρόβλημα με Ντι Μαρία

Αφορά τον αγώνα ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. - ΣΤΟΟΥΚ

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία κέρδισε με 3-0 τη Χαλ στο «Όλντ Τράφορντ»και έμεινε μόνη στην 4η θέση της Πρέμιερ Λιγκ αλλά έχασε με τραυματισμό τον Άνχελ Ντι Μαρία.

Συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία επικράτησε με 3-0 της Χαλ στο «Όλντ Τράφορντ» και έμεινε μόνη στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» προηγήθηκαν μόλις στο 16ο λεπτό με γκολ του Σμόλινγκ, ενώ στο 42’ ο Ρούνεϊ διπλασίασε το προβάδισμα για την ομάδα του Λουίς Φαν Χαάλ.

Στην επανάληψη, η Χαλ προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς, όμως στο 66’ ο Φαν Πέρσι «κλείδωσε» τη νίκη για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία είχε ευκαιρίες για 4ο γκολ, όμως έχασε με τραυματισμό τον Άνχελ Ντι Μαρία.

Ο Αργεντινός άσος αποχώρησε με ενοχλήσεις στον οπίσθιο μηριαίο στο 14ο λεπτό και θα υποβληθεί σε εξετάσεις για να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματος

Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. - ΣΤΟΟΥΚ
1Χ2OverUnder12X2