Συνεχίζεται την Παρασκευή το Εστορίλ- Αιντχόβεν

28/11/2014 00:39
Η καταρρακτώδης βροχή είχε ως αποτέλεσμα να διακοπεί η αναμέτρηση μεταξύ της Εστορίλ και της Αϊντχόφεν, με το ματς να συνεχίζεται την Παρασκευή κι ενώ το σκορ είναι 3-2 υπέρ των Πορτογάλων.

Την Παρασκευή στις 18:00 θα συνεχιστεί το παιχνίδι της Εστορίλ με την Αϊντχόφεν στην Πορτογαλία, καθώς η καταρρακτώδης βροχή και η συσσώρευση νερού σε αρκετά σημεία του αγωνιστικού χώρο δεν επέτρεψε στις δύο ομάδες να βγουν από τα αποδυτήρια στο δεύτερο ημίχρονο.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό στο πρώτο μέρος με τον Ντεπάι να ανοίγει το σκορ στο 6ο λεπτό και τον Τόζε να απαντάει στο 12’, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για την Εστορίλ. Οι Ολλανδοί ξαναπήραν το προβάδισμα στο 14’ με τον Νάρσινγκ, όμως οι γηπεδούχοι έφεραν… τούμπα το ματς χάρη σε γκολ των Κούκα (30’) και Αμάντο (39’)!

Το δεύτερο ημίχρονο θα συνεχιστεί την Παρασκευή και αν η Εστορίλ καταφέρει να κρατήσει το προβάδισμα, θα μειώσει τη διαφορά στον πόντο και θα παραμείνει στο παιχνίδι της πρόκρισης.