Ντάουμ: «Μου τηλεφώνησε η ΕΠΟ»

Ντάουμ: «Μου τηλεφώνησε η ΕΠΟ»



Ο Κριστόφ Ντάουμ αποκάλυψε σε ξένο Μέσο ότι η ΕΠΟ επικοινώνησε μαζί του για να μάθει τις προθέσεις του και το αν είναι διαθέσιμος για την θέση του ομοσπονδιακού τεχνικού.

Σε επικοινωνία με τον Κριστόφ Ντάουμ ήρθε η ΕΠΟ σύμφωνα με τα όσα δήλωσε ο Γερμανός τεχνικός στην «Express».

Ο 61χρονος προπονητής που βρίσκεται χωρίς ομάδα μετά την αποχώρηση του από τη Μπουρσασπόρ τον Μάρτιο, δήλωσε πως η ελληνική ομοσπονδία επικοινώνησε μαζί του προκειμένου να μάθει τις προθέσεις του και συγκεκριμένα αν είναι ελεύθερος και διαθέσιμος για την θέση του ομοσπονδιακού τεχνικού:

«Η ελληνική ποδοσφαιρική Ομοσπονδία με κάλεσε. Ήθελαν να ξέρουν αν έχω άλλες υποχρεώσεις», δήλωσε ο Ντάουμ.

Μάλιστα αποκάλυψε πως ήταν μεταξύ των υποψηφίων προτού αναλάβει τελικά ο Κλάουντιο Ρανιέρι: «Είχαν γίνει συζητήσεις σε καλό κλίμα. Όμως, τελικά επέλεξαν τον Ρανιέρι».



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΜΠΟΥΡΣΑΣΠΟΡ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 20/11/2014 22:06
Ολα τα γερόντια στο wishlist.

ΟΞΩ ΑΠΟ ΔΩ!

στις 21/11/2014 00:17
oust

στις 21/11/2014 02:27
61 kai einai geros?o rexagel otan eirthe htan pano apo 65..mh sou pw kai twra einai se ekseretikh katastash

στις 21/11/2014 03:13
olo malakismenes epiloges...krima gia tin Ellada pou exei ksakousto onoma..

στις 21/11/2014 09:38
Από όλα τα ονόματα που ακούστηκαν ο πιο κατάλληλος με διάφορα. Δεν το συζηταω. Και απ τις ομάδες που έφυγε έφυγε κύριος και όχι κυνηγημένος. Και ασε που όπου παει, αν έχει παίχτες βέβαια, βλέπεις και ποδόσφαιρο. Ότι το έχει σαν προπονητής το έχει σίγουρα.

στις 21/11/2014 13:56
Ετσι μπάχαλο όπως είμαστε δηλώνει ο καθένας ότι του γουστάρει και βγαίνει από το λαγούμι του .

στις 21/11/2014 14:43
κανενα ελινα προπονιτη ετσι και αλοισ εχουμε αποκλιστι

στις 21/11/2014 14:56
xaxa trelos pethanaaaaaaaaaa

στις 21/11/2014 16:19
Thoma στη θέση σου δεν θα είχα σαν πρώτη μου στεναχώρια τον μελλοντικο προπονητή ελλαδας αλλα την ορθογραφία. Βέβαια αν το κανεις με σκοπό για να αλλάζει. Γιατι αυτόν τον σκοπό σίγουρα δεν τον έβγαλες εις πέρας εντελώς...εγω προσωπικά ας πούμε ήθελα να κλάψω όταν το διάβασα. Ps.Η μοναδική σου δικαιολογία θα μπορούσε να είσαι απο άλλο κράτος και λίγα χρόνια στην ελλαδα. Αν ειναι έτσι ζητάω συγνώμη.

στις 21/11/2014 18:56
..supergatoni πριν την πεις σε κάποιον για τα ελληνικά του,φρόντισε να διπλοτσεκάρεις το μήνυμα σου για δικά σου ορθογραφικά και,κυρίως ,συντακτικά σου λάθη.φιλικά το λέω,ελπίζω να μη βρίσεις.'βέβαια αν το κάνεις με σκοπό για να αλλάζει.'(?? η πρόταση δεν είναι λειτουργική,παραμένει έολη και δε βγάζει νόημα.//'Για αυτόν το σκοπο σίγουρα δεν τον έβγαλες εις πέρας εντελώς'(ακόμα μια έολη πρόταση ,εξάλλου δεν παίρνει στην περίπτωση αυτή νι το τον στο'αυτόν τον σκοπό' : διατηρείται το τελικό ν (νι) όταν η λέξη που ακολουθεί αρχίζει από φωνήεν ή από στιγμιαίο σύμφωνο, δηλαδή τα γράμματα κ, π, τ, τα δίψηφα σύμφωνα μπ, ντ, γκ, τσ και τζ και τα διπλά ξ και ψ. Άρα 'αυτόν το σκοπό'το σωστό.///η μοναδική σου δικαιολογία θα μπορούσε να είσαι..(θα μπορούσε να είναι ότι είσαι,το σωστό)///στεναχώρια και συγνώμη,όσο κι αν κάποιος τις υπερασπιστεί ως σωστές είναι λάνθασμένες κι αυτές,στενοχώρια και συγγνώμη είναι σωστά.(στενοχωρέω-->στενοχωρούμαι-->στενοχωριέμαι ,και : συγγνώμη=συν+γνώμη,όπου το νι

στις 21/11/2014 18:57
μετετρέπεται σε δεύτερο γάμμα και δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να παραλείπεται χάριν ευκολίας.

στις 21/11/2014 18:58
)

στις 21/11/2014 19:05
*μετΑτρέπεται,συγγνώμη,από βιάσύνη.

στις 21/11/2014 19:06
*βιασύνη

στις 21/11/2014 19:33
*έωλος,συγγνώμη για τα'έολος',mea culpa

στις 21/11/2014 20:03
εκει στην ΕΠΟ τον παιζουν κανονικα!!ολους τους ψοφιους σκεφτονται να φερουν για να φανε χρημα!!

στις 21/11/2014 23:26
Oudenoida στο χωριο μου λένε το πολυ το τακα τακα κανει το παιδί μαλακα. Εδώ που ζω και εργάζομαι λένε : du bist nur ein langweiliges Arschloch. Και πίστεψε με αυτο το έγραψα σωστά. Ε

στις 21/11/2014 23:41
Αν εξαιρέσουμε τον supergatoni(με τον οποίον διαφωνώ σε όλα) θα συμφωνήσω αυτή τη φορά μαζί του για την επιλογή Ντάουμ.Λίγοι ξέρουν τι εστί αυτός ο προπονητής και με ποιες μεθόδους δουλεύει.Αν έρθει θα σφίξουν πολλοί κωλοι στην Εθνική.

στις 22/11/2014 01:53
supergatoni δεν είσαι και πολύ γατόνι τελικά..και στο δικό μου το χωριό το ίδιο λένε πάντως.Το γερμανικό δεν το καταλαβαίνω και ούτε θέλω κιόλας,κάτι αισχρό ακούγεται.Χαλάρωσε,μην τρελαίνεσαι μωρέ.Που είστε όλοι με λυμένο το ζωνάρι για καυγάδες..το σχόλιο μου δεν είχε σκοπό να σε προσβάλλει,σαρκαστικό μπορεί να ήταν,προσβλητικό όχι.Πρέπει να παραδεθείς ότι για μήνυμα νουθεσίας για ορθογραφία το μήνυμα σου ήταν αρκετά ασύντακτο,το βρήκα κάπως αστείο και ήθελα να σου δώσω λίγη τροφή για σκέψη.Χαλάρωσε.'Η αν θέλεις όχι.

στις 22/11/2014 01:58
Για το αθλητικό του πράγματος ,εγώ νομίζω ότι ουδεμία σύγκριση μπορεί να γίνει μεταξύ των δύο προπονητών.Ο Ρανιέρι,δε,δεν ξέρω αν μπορεί να φέρει πλέον τον τίτλο αβίαστα.Ο Νταούμ,πριν το φιάσκο των τελευταιων μηνών ,δηλαδή ακριβώς μετά το μουντιάλ θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή.Τώρα ,τουλάχιστον,θα ήταν ακόμα εδώ ,και η εθνική θα ήταν ακόμα στην πρόκριση,τώρα φοβάμαι πως τα πράγματα χρειάζονται θαύμα για να στρώσουν,και κανένας δεν θα μπορέσει εύκολα να το καταφέρει.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.