Σε απολογία για το... μπλουζάκι ο Καμαρά!

Σε απολογία για το... μπλουζάκι ο Καμαρά!



Σε απολογία κάλεσε τον Τζον Καμαρά της Λαμίας η Πειθαρχική Επιτροπή της Football League, για το μπλουζάκι που έδειξε ο παίκτης από τη Σιέρα Λεόνε στον αγώνα με την ΑΕΛ με το ακόλουθο μήνυμα: «Είμαστε από τη Δυτική Αφρική - δεν είμαστε ιός».

Το μπλουζάκι που φόρεσε ο Τζον Καμαρά της Λαμίας για τον ιό Έμπολα μετά το ματς με τη Λάρισα προκάλεσε τη κλήση του σε απολογία από τη Πειθαρχική Επιτροπή της Football League!

«Είμαστε από τη Δυτική Αφρική - δεν είμαστε ιός», έγραφε το μπλουζάκι του Τζον Καμαρά, ο οποίος θέλησε να στείλει το δικό του μήνυμα για την έντονη ανησυχία για τον Έμπολα, λίγες ημέρες μετά την αποκάλυψη του «BBC» πως ο παίκτης της Σιέρα Λεόνε είχε αποκλειστεί από κάθε δραστηριότητα της Λαμίας, υπό τον φόβο του ιού!

Ωστόσο, η Πειθαρχική Επιτροπή της Football League τον κάλεσε σε απολογία για την κίνηση αυτή, όπως αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση:

«Η Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή της FOOTBALL LEAGUE ΟΠΑΠ κάλεσε σε απολογία για την Πέμπτη 6/11/2014 και ώρα 10:30 τον ποδοσφαιριστή της ΠΑΕ ΛΑΜΙΑ 1964 KAMARA JOHN BANCOLE για παράβαση των άρθρων 1, 3 παρ. 2β, 10, 14 παρ. 1, 2, 3, 26 και 27 του Πειθαρχικού Κώδικα της ΕΠΟ και 14 παρ. 5 του ΚΑΠ (ΠΑΕ ΛΑΜΙΑ 1964 - ΠΑΕ ΛΑΡΙΣΑ 27-10-2014) Κοινοποίηση: ΠΑΕ ΛΑΜΙΑ 1964».



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΛΑΡΙΣΑ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 31/10/2014 17:19
ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΑΜΑΡΑ.... ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ Η ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ....ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ...

στις 31/10/2014 17:28
γαμιεσε

στις 31/10/2014 18:18
ΓΕΛΙΟΙ.....ΕΛΛΗΝΕΣ.....σε κρισιμα ποστα.....2014!!!! ας γραψουν ενα φανελακι αυτοι που τον καλεσαν και να λεει...ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΔΥΤΙΚΗ ΑΦΡΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

στις 31/10/2014 18:36
ρε τον καημενο πηρεκαι προστημο ελεως

στις 31/10/2014 18:52
mprabo paiktoura ! gamietai i EPO !

στις 31/10/2014 18:57
fuck the epo respect kamara and fuck the polands for feddddddddddd

στις 31/10/2014 19:42
ΡΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ?ΝΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΟΤΑΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΠΟΛΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟΣ

στις 01/11/2014 01:14
eleos gidia tis epo to thema einai poly eyaisthito den xwraei to typiko edw malakes

στις 01/11/2014 08:19
respect kamara

στις 01/11/2014 09:41
exoume dei alla kai alla auto sas piraxe. edw afierosan goal se paidi mikris ilikias pou efyge apo tin zwi kai peire kokkini karta. o allos tha vlepei tin ethniki ellados apo tin tv gia mia xeironomia pou ekane. klain main o kamara. ftina tin glitwse

στις 01/11/2014 12:23
bgalteton epitelous auton ton paxaroapo auti tin selida.. to kologauro to xrusaugitaki

στις 01/11/2014 12:55
Ntroph se autous pou tous kalesan se apologia.

Otan o Katse symmetexei se epeisodia yper ths megalhs Alvanias(opos kai enas paikths tou Pas pou den entymoume) kanoun moko.

Den exo provlhma me kamia ethnikothta alla vlepo oti gia ola oi mauroi ftaine gia kapoious.

στις 01/11/2014 13:47
ε αυτο, δεν ειναι ρατσισμο!

στις 01/11/2014 17:46
καλεσθηκε σε απολογια γιατι ετσι λεει ο κανονισμος τωρα αν τιμωρηθει θα εχετε δικιο ολοι σας

στις 02/11/2014 00:44
Respect camara!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.