Το πρώτο γκολ του Κατσουράνη στην Ινδία (video)

Το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα της Ινδίας σημείωσε ο Κώστας Κατσουράνης ανοίγοντας το σκορ στο 42ο λεπτό με δυνατό σουτ στην αναμέτρηση της Πούνε Σίτι με τη Γκόα.

Ο Κώστας Κατσουράνης άνοιξε λογαριασμό στο πρωτάθλημα Ινδίας με την φανέλα της Πούνε Σίτι, καθώς με δυνατό σουτ από πλάγια θέση στο 42ο λεπτό «έγραψε» το 1-0 για την ομάδα του κόντρα στη Γκόα.

Στο 81ο λεπτό ο Τρεζεγκέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στην Πούνε, ενώ βασικός αγωνίστηκε ο Μπρούνο Τσιρίλο.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Πούνε στο πρωτάθλημα, καθώς είχε προηγηθεί η ισοπαλία (0-0) με τη Δελχί Ντάϊαμοντς του Ντελ Πιέρο και η βαριά ήττα με 5-0 από τη Μπουμπάι Σίτι του Λιούμπεργκ και του Ηλία Πολλάλη.

Την Παρασκευή η Νορθιστ Γιουάιτεντ του Τζόρβα (έμεινε στον πάγκο) κέρδισε με 2-0 τη Μουμπάι Σίτι και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς.

Ομάδα που αφορά: ΙΝΔΙΑ