Σέριε Α: Γλίτωσε την Ίντερ στο 90+1΄ο Ερνάνες (video)

19/10/2014 23:44
Ο Καγιεχόν με δύο γκολ στο 79’ και στο 90’ έδωσε δύο φορές το προβάδισμα στην Νάπολι μέσα στην έδρα της Ίντερ, ωστόσο οι «νερατζούρι» απάντησαν ισάριθμες φορές, αρχικά στο 82’ με τον Γκουαρίν ενώ στο 90+1΄ο Ερνάνες διαμόρφωσε το τελικό 2-2, γλιτώνοντας την ομάδα του Ματσάρι από τρίτη συνεχόμενη ήττα.

Σε ένα παιχνίδι που πήρε… φωτιά στο τελευταίο δεκάλεπτο, Ίντερ και Νάπολι ήρθαν ισόπαλες 2-2 στο Μιλάνο και πήραν από ένα βαθμό, με τους «παρτενοπέι» να ανεβαίνουν στην 7η θέση με 11 και την Ίντερ να πιάνει την Φιορεντίνα στην 9η θέση με 9

Και τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά, με τον Καγιεχόν να «πληγώνει» τους γηπεδούχους στο 79’, ανοίγοντας το σκορ για τη Νάπολι όμως στο 82’ ο Γκουαρίν ισοφάρισε σε 1-1 για την Ίντερ.

Ο Καγιεχόν «χτύπησε» ξανά στο 90’ σκοράροντας ένα όμορφο γκολ που όλα έδειχναν ότι θα δώσει τη νίκη στην Νάπολι, όμως στο 90+1’ ο Ερνάνες διαμόρφωσε το τελικό 2-2, γλιτώνοντας τους «νερατζούρι» από τρίτη συνεχόμενη ήττα μετά από αυτές κόντρα σε Κάλιαρι και Φιορεντίνα.