Γ’ Εθνική: Νέα γκέλα για Άρη

19/10/2014 19:40
Δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας βαθμολογική απώλεια για τον Άρη, ο οποίος έμεινε στο 0-0 κόντρα στον Ηρακλή Αμπελοκήπων, πληρώνοντας τις χαμένες ευκαιρίες που σπατάλησε.

Νέα γκέλα για τον Άρη, ο οποίος ήρθε ισόπαλος 0-0 στην έδρα του Ηρακλή Αμπελοκήπων και έχασε νέο έδαφος στην προσπάθεια για την άνοδο στη Football League.

Οι «κίτρινοι» έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τον Ατματσίδη (15’, 28’) με τον Σιάκα να λέει και τις δύο φορές «όχι» στον παίκτη των φιλοξενούμενων.

Στην επανάληψη, ομάδα του Καλαϊτζίδη συνέχιζε να σπαταλάει ευκαιρίες με τους Φερνάντες (56’), Προβατίδη (65’, 85’) και Πόι (71’, 79’) και παραλίγο να το πληρώσει στο 89’, με τον Πολίτη να χάνει μοναδική ευκαιρία για να δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους.

Το 0-0 έμεινε μέχρι το φινάλε, με τον Άρη να γνωρίζει νέα απώλεια μετά την ήττα (3-0) από τον Καμπανιακό και να μην εκμεταλλεύεται την ισοπαλία του Πανσεραικού (1-1 με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης) και αυτή της Καβάλας (1-1 με Απόλλωνα Αρναίας).