Πριμέρα Ντιβιζιόν: Κορυφαίος της περσινής σεζόν ο Βαλβέρδε

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Κορυφαίος της περσινής σεζόν ο Βαλβέρδε



Κορυφαίος προπονητής της περσινής χρονιάς στην Πριμέρα Ντιβιζιόν αναδείχθηκε ο Ερνέστο Βαλβέρδε!

Μπορεί τη φετινή σεζόν η Μπιλμπάο να μην έχει ξεκινήσει καθόλου καλά, ωστόσο η περσινή πορεία της ομάδας η οποία τερμάτισε 4η και κέρδισε την έξοδο της στο Τσάμπιονς Λιγκ για πρώτη φορά μετά από 16 χρόνια ήταν αρκετή για να δώσει στον Ερνέστο Βαλβέρδε το βραβείο του προπονητή της χρονιάς στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Ο πρώην τεχνικός του Ολυμπιακού άφησε… πίσω του προπονητές όπως ο Ντιέγκο Σιμεόνε και ο Κάρλο Αντσελότι, με τον ίδιο να δηλώνει μετά την απονομή: «Είναι τιμή για μένα αυτό το βραβείο, αλλά θα ήταν απίθανο να τα καταφέρω χωρίς τους παίκτες, τον κόσμο και όλο το πλάνο πάνω στο οποίο δουλεύει ο σύλλογος της Μπιλμπάο»



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΚΑΡΛΟΣ

Σχολιασμός

8 σχόλια:

στις 08/10/2014 00:12
ti; protos eprepe na itan o someone tespa kai na itan fetos ine gia ta baza

στις 08/10/2014 00:14
καλυτερος απο τον σιμεονε?σορρυ κιολας αλλα στο gavros.gr εγινε η ψηφοφορια(ειρωνικα το λεω προφανως)?ο αλλος ο αθεοφοβος κερδισε το πρωταθλημα και εφτασε ενα τσακ απο το τσ λιγκ με μηδαμινο μπατζετ..συγκρινουμε τις βουρτσες με τις πουτσες

στις 08/10/2014 01:14
kalos einai kai autos presi tin evgale c.l. fetos tous vlepw na peftoun...o simeone htan o klhteros padws

στις 08/10/2014 04:04
kai ego pisteva oti afta simvenoun mono edo sto elladistan !!!

στις 08/10/2014 05:10
einai ispanos omws.. kai to uliko pou doulepse katwtero ths real, atletico, barca.. ti allo na ekane dld re? mpravo Ernesto proponhtara!! ..ta iswpedwnete eukola ola re magkes edw mesa, se opoia omada exei paei kai mpalitsa paizei kai apoduthria kala exei, kai mh viazestai den upovivasthke akomh oute ton ediw3an.. episthmones! Respect Ernesto!

στις 08/10/2014 08:19
ΞΥΔΑΚΙ ΠΑΙΔΕΣ....ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΠΟΙΟΣ ΣΙΜΕΟΝΕ ΜΩΡΕ... :Ρ ΜΕΓΑΛΕ ΕΡΝΕΣΤΟ...ΟΝΤΩΣ ΠΕΡΣΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΡΕΝΟ Η ΟΜΑΔΑ (ΓΙΑ ΤΑ ΚΥΒΙΚΑ ΤΗΣ), Ε ΦΕΤΟΣ Η ΠΟΥΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΠΑΛΛΗΛΕΣ...

στις 08/10/2014 21:35
o kaliteros einai o simeone o balberde kai o mitsel einai gia to peos,ta ergalia kanoyn to mastora kai ton parasko na balis sti mparselona 8a bgi o kaliteros!

στις 09/10/2014 01:23
stasoumygdala ακομα να πεθανεις???τι μαλακιες λες ωρε???σου πειραξε η πουτσα τα μυαλα?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.