«Καμπάνα» σε Μανωλά

«Καμπάνα» σε Μανωλά



Με ποινή δύο αγωνιστικών τιμώρησε τον Κώστα Μανωλά η Πειθαρχική Επιτροπή του ιταλικού πρωταθλήματος εξαιτίας του «θερμού» επεισοδίου με τον Αλβάρο Μοράτα στο ντέρμπι της Γιουβέντους με τη Ρόμα.

Δεν γλίτωσε την τιμωρία ο Κώστας Μανωλάς, ο οποίος θα λείψει από τα επόμενα δύο παιχνίδια της Ρόμα με Κίεβο και Σαμπντόρια μετά την κόκκινη που αντίκρισε ύστερα από το «θερμό» επεισόδιο με τον Αλβάρο Μοράτα που από την πλευρά του τιμωρήθηκε του με μία αγωνιστική.

Από την άλλη, πρόστιμο 5000 ευρώ για τη συμπεριφορά του στον διαιτητή της αναμέτρησης μετά το πρώτο πέναλτι θα κληθεί να πληρώσει ο τεχνικός της Ρόμα, Ρούντι Γκαρσία, ενώ πρόστιμα θα πληρώσουν και οι δύο σύλλογοι.

Συγκεκριμένα, η Γιουβέντους θα καταβάλει το ποσό των 30,000 ευρώ για το χαστούκι (!) που δέχθηκε από οπαδό μέλος του πάγκου της Ρόμα, για καπνογόνα που πέταξαν οι οπαδοί της σε αυτούς των «τζιαλορόσι» αλλά και για χρήση λέιζερ από τις εξέδρες.

Από την πλευρά της η Ρόμα θα πληρώσει το ποσό των 20,000 ευρώ για φθορές που έκαναν οι οπαδοί της στο γήπεδο της Γιουβέντους.




Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 06/10/2014 22:18
ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΚΩΣΤΑ, ΠΟΥΤΑΝΑ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΘΑ ΦΑΣ ΚΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ!

στις 06/10/2014 22:38
Εχθές ο διαιτητής έκανε απαίσια δουλειά! Η Ρόμα τα πήγε περίφημα παρ'όλο που έχασε!

στις 06/10/2014 22:58
Τέβεεεεεεζζζζζ.......χαχαχα...έρχονται αναμνήσεις......

στις 06/10/2014 23:11
Το ματς των διορισμενων στο ναο του πασοκ και της χρυσης αυγης θα ειναι αρκετα ενδιαφερον! εχεις δικιο τζιοβανα

στις 06/10/2014 23:27
ΡΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ Querty, ΑΝΤΕ ΚΟΥΦΑΛΙΤΣΑ ΒΛΕΠΩ ΠΑΛΛΙ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΟ, ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΜΕ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ, ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΑΝΕ ΠΑΝΤΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΛΟ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΚΚΟ!

στις 06/10/2014 23:32
Α Querty ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗ ΚΑΙ ΖΕΡΒΑ, ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΛΗ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΙΔΑΙΕΣ

στις 07/10/2014 00:15
Αφιερωμενο tziovani <3

Δεν είναι ένα το ψέμα

δύο η αδιαφορία

τρία τα νεύρα

τέσσερα ειρωνεία

πέντε η ζήλεια

έξι η αχαριστία φεύγω για το 7 .... ante geia

στις 07/10/2014 07:54
marinos ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ?

στις 07/10/2014 08:34
Ποιος τέβες και αρχιδια για καμμια πεντάρα τους κόβω τους Ιταλούς

στις 07/10/2014 09:20
marios kai querty ΠΟΥΤΑΝΕΣ....

ΚΑΛΑ ΜΑΤΙΑΣΜΕΝΕ...ΟΝΤΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΑΤΙΑΣΜΕΝΟΣ ΕΣΥ...ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΤΗΝ ΕΙΠΑΝΕ..ΟΧΙ ΚΑΛΛΟΝΗ...

στις 07/10/2014 09:39
ela re stasou mygdala''fanikes re file;perases to sok me malme;;xaxaxa...ela plaka kanw.simera kala ta les .100% mazi sou .o allos o gkaliagdas o marinos nomizei oti i juve exei kamia iperomada.pame file gia freska koulouria.

στις 07/10/2014 09:47
ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΠΟΥ ΦΑΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΛΜΕ...ΕΛΕΙΠΑ ΜΕΡΕΣ ...ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ.. ΚΟΙΤΑΞΕ..Η ΓΙΟΥΒΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΓΙΟΥΒΕ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ ΟΛΟΙ.. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΟΜΑΔΑ...ΔΥΣΚΟΛΑ ΧΑΝΕΙ... ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΕΜΑΣ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΣΚΟΥΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

στις 07/10/2014 14:09
DE JA VU KAI KLAIO XAAXAXA

στις 07/10/2014 14:10
Μην κολας ρε μανωλα γαμα τους

στις 07/10/2014 20:50
livorno21, τοσα χρονια εχεις μαθει να γαμας ΜΟΝΟ με ξενα αρχιδια...να μου πεις...που να δεις χαρα απο την ομαδα σου....; λογικο...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.