Γιουρόπα Λιγκ: Απότομη προσγείωση για ΠΑΟΚ

Γιουρόπα Λιγκ: Απότομη προσγείωση για ΠΑΟΚ



Μπορεί την 1η αγωνιστική ο ΠΑΟΚ να διέλυσε με 6-1 την Ντιναμό Μινσκ, ωστόσο δεν κατάφερε να φύγει έστω με ένα βαθμό από την έδρα της Γκινγκάμπ, η οποία με δύο γκολ του Μαρβό σε τρία λεπτά (47’, 50’) πήρε τη νίκη με 2-0 και μπήκε στο κόλπο της πρόκρισης. Είχε δοκάρι η γαλλική ομάδα.

Παρότι στη Γαλλία η Γκινγκάμπ απογοητεύει καθώς βρίσκεται στην τελευταία θέση του Σαμπιονά, ωστόσο οι κυπελλούχοι Γαλλίας έκαναν τη ζημιά στον ΠΑΟΚ, καθώς πήραν δίκαια τη νίκη με 2-0 και έπιασαν τον «δικέφαλο του Βορρά» στη δεύτερη θέση του ομίλου με 3 βαθμούς

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Μαρβό ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 47’ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα μετά από απόκρουση του Γλύκου, ενώ ο ίδιος στο 50’ με εύστοχο χτύπημα φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Κακή εμφάνιση για τον ΠΑΟΚ ο οποίος δεν κατάφερε να απειλήσει σημαντικά την Γκινγκάμπ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Γάλλους αντίθετα να είχαν αρκετές ευκαιρίες και δοκάρι με τον Μαρβό στο 22’ για να πάρουν προβάδισμα.

Στην επανάληψη, ο Γάλλος άσος κατάφερε να πετύχει νωρίς δύο γκολ και ουσιαστικά «καθάρισε» το παιχνίδι, με τον ΠΑΟΚ να είχε ευκαιρίες για να μειώσει με τους Σκόνδρα (74’), Αθανασιάδη (87’) και Κατσικά (88’), ενώ στο 90’ ο Γλύκος είπε «όχι» σε σουτ του Μπουβό κρατώντας το 2-0.

Έτσι, η Φιορεντίνα ξέφυγε μόνη πρώτη στην κορυφή του ομίλου με 6 βαθμούς μετά τη νίκη της με 3-0 στην έδρα της Ντιναμό Μινσκ με χάρη σε γκολ των Ακουιλάνι (33’), Ίλισιτς (61’) και Μπερναρντέσκι (67’).

Γκινγκάμπ: Λοσλ, Γιάκομπσεν, Σορμπόν, Κερμπρά, Λεβέκ, Σανκαρέ, Μποβέ, Ματίς, Πιε (54' Γιαταμπαρέ), Σβαρτς (73' Μαντάν), Μαρβό (78' Ζιρές).

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας (75' Γκολάσα), Κατσικάς, Βίτορ, Ρατς, Τζιόλης (55' Μάρτενς), Τζανδάρης, Κάτσε, Σαλπιγγίδης, Μακ (62' Παπαδόπουλος), Αθανασιάδης.

Η βαθμολογία του ομίλου:

1. Φιορεντίνα 6
2. Γκινγκάμπ 3
3. ΠΑΟΚ 3
4. Ντιναμό Μινσκ 0

Η επόμενη αγωνιστική (23/10):

ΠΑΟΚ – Φιορεντίνα
Ντιναμό Μινσκ - Γκινγκάμπ




Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 02/10/2014 21:56
πολυ κακη εμφανιση και δικαια κερδισε η γκινγκαπ

στις 02/10/2014 22:06
den mpirazi mia ita kai ti egine

στις 02/10/2014 22:07
Φαπα απο τον λεβαδειακο της γαλλιας,θα ειστε μια ζωη μικρη ομαδα,με ουγκανους οπαδους,ο αρης ειναι μεγαλυτερη ομαδα,ο ηρακλης ειναι μεγαλυτερη ομαδα η λαρισα η ΑΕΚ και ο παναθηναικος το ιδιο,ειστε η 6 ομαδα της ελλαδος.που θα παει θα σας περασει και ο αστερας...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΛΑΤΕ ΓΙΑ ΠΟΥΤΣΑ..ΣΤΟΝ ΝΑΟ

στις 02/10/2014 22:12
Krima ama dn perneis 3 ponto m aytes tote ti perimeneis..kalh sinexeia

στις 02/10/2014 22:18
Και έρχεται η Φιορεντίνα στην συνέχεια...

Α, περαστικά!

στις 02/10/2014 22:18
kala paxare dn vghekes xthes pou efages to palamari pou eisai gia ton poutso milas gia paok!ekei 2mpalo tha fas!6?katw apo t rxidia tou paok eisai nomizw!oso gia to paixnidi dikaih h htta o paok sto telos phge na kanei kati alla se olo to paixnidi polu ligos!mia htta dn fernei kai thn katasrofh tha perasoume stous 32

στις 02/10/2014 22:26
ΛΥΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΜΑΣ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΛΕΥΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ

στις 02/10/2014 22:39
ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ- ΠΑΟΚ 2-0 ΝΤΡΟΠΗ, ΜΑΛΜΕ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-0 ΝΤΡΟΠΗ, ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ!

στις 02/10/2014 22:51
o pio formarismenos paok den katafere na parei vathmo apo tin teleutaia tou gallikou prwtathlimatos...makari na paroun vathmous o asteras kai o vazelos gia na synexisoume ki emeis na pezoume apeutheias stous omilous to chou lou...

στις 02/10/2014 22:53
Τα λες πολύ ωραία, Tziovani, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

στις 02/10/2014 22:56
mangas01 ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΛΜΕ?

στις 02/10/2014 22:56
μόνο ο Αστέρας μπορεί να φέρει βαθμούς από το Europa League.. και ήδη νικάει 1-0!

στις 02/10/2014 23:00
na gamithi o mpastardos o paok ala 100 xronia na kani na pari protathlima ga mo to spitaki tou mono auton exasa ton ixa k x2 gamo to spiti na gamithi na min pari titlo pote ............

στις 02/10/2014 23:03
Tziovani_10 den antilegw...ki emeis xalia...den koroideuw ton paok aplws mia episimansi ekana...isws emeis imaste se xeiroteri katastasi giati pistepsame oti o olympiakos tha mporouse na kanei megala pragmata fetos alla tha perimenw kai to pexnidi me tin juventus opou ekei tha ksekatharisei plhrws gia to ti omada eimaste fetos...

στις 02/10/2014 23:15
pali poutsa o voulgaros... gamw tous opadous sas tous guftous kai tous roma,mia zwh 6-7 omada tis ellados kala ta leei o gavros apo panw oti kai na kanete den tha ginete megalh omada pote tha parameinete omada tou xwriou,KALH TUXH STIN PANATHA MAS !

στις 02/10/2014 23:35
enw esu vazele dieprepses pali apopse panivlaka

στις 02/10/2014 23:46
ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ, ΔΥΟ ΓΚΟΛ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΩΡΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΕΣΤΟΡΙΛ, ΑΡΕ ΚΑΤΑΝΤΙΑ

στις 02/10/2014 23:53
Σωστός ο Τζιοβάνι.Αντι να πάμε όλοι για καμμιά γαργάρα,μαλώνουμε για το ποιός έφαγε τη πιο νόστιμη τσαπού?????

στις 03/10/2014 00:50
Τα πιο μεγάλα καρούμπαλα μαζεύτηκαν για να χλευάσουν ο ένας τον άλλον. Ελληνάρες οπαδοί του καναπέ, από μπινελίκι άλλο τίποτα.

Κρίμα για τις ελληνικές ομάδες...

στις 03/10/2014 10:01
TEOWOOLF....ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ ΚΛΑΙΩ.... ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΣΩΡΑΙΟΣ...

στις 03/10/2014 11:02
Ο ΠΑΟΚ ειναι ακομα μεσα στο παιχνιδι της προκρισης. Γιατι να μην παρουμε βαθμους με τη Φιορεντινα στην Τουμπα; αν μη τι αλλο μια ισοπαλια.

Με 2η θεση στον ομιλο προκρινομαστε κ ολα κουλ. Χαλαρωστε οι υπολοιποι, για τον ΠΑΟΚ υπαρχει ελπιδα κ ο Αστερας τα παει περιφημα.

Ο ΠΑΟ θα δυσκολευτει...οσο για το θρυλο ας γελαει...τον περιμενει η Γιουβεντους, θα γελασουμε κι εμεις.

στις 03/10/2014 14:18
re mounia o paok thabgei tritos o vazelos tetartos kai emeis 2oi pate stoixima o thrilos epexe opos pexate eseis re mounia sas akirose goal esas sas edine karta gia theatro se katharo penalti auta de n ta lete omos tha erthei kai i juve sto karaiskaki kai i malme ekei na do ti tha lete tora omos hrthe h sira sas 4ara

στις 03/10/2014 14:19
ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ ΠΡΟΣΕΧΘΑ ΦΑΣ ΜΙΑ 3ΑΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΑΙΣ

στις 03/10/2014 14:19
ΠΡΟΣΕΧΕ*

στις 03/10/2014 17:57
Μα τι πύραυλοι που έιστε μερικοί. Συγγρίνεται αυτες τις ομαδούλες με τις πρωταθλήτριες Ισπανίας, Ιταλίας και Σουηδίας? Ελα Χρηστέ στον τόπο σου ΝΑΟΥΜΕ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.