Σούπερ Λιγκ: «Σφαλιάρα» στο Περιστέρι για Ολυμπιακό πριν τη Μάλμε

Σούπερ Λιγκ: «Σφαλιάρα» στο Περιστέρι για Ολυμπιακό πριν τη Μάλμε

Αφορά τον αγώνα ΜΑΛΜΕ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Την πρώτη του φετινή ήττα γνώρισε στο Περιστέρι ο Ολυμπιακός ο οποίος ηττήθηκε με 1-0 από τον Ατρόμητο με γκολ του Καραμάνου (30’) ο οποίος παίζει στην ομάδα του Σα Πίντο ως δανεικός από τους «ερυθρόλευκους».

Λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι με τη Μάλμε για το Τσάμπιονς Λιγκ, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 1-0 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, με τους «ερυθρόλευκους» να πραγματοποιούν κακή εμφάνιση και να μένουν έτσι στους 10 βαθμούς μετά από 5 αγωνιστικές.

«Χρυσός» σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Καραμάνος ο οποίος πέτυχε το μοναδικό τέρμα στον αγώνα στο 30ο λεπτό, πληγώνοντας την ομάδα στην οποία ανήκει, καθώς αγωνίζεται στους Περιστεριώτες ως δανεικός από τον Ολυμπιακό.

Ιδανικό ντεμπούτο για το Σαν Πίντο, καθώς ο Ατρόμητος μπλόκαρε την ομάδα του Μίτσελ κα εκτός από το γκολ είχε καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο για να σκοράρει.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός προσπάθησε να ισοφαρίσει, είχε καλύτερη κυκλοφορία, ωστόσο δεν μπορούσε να βρει τρόπο για να διασπάσει την άμυνα του Ατρόμητου, με το 1-0 να μένει μέχρι το φινάλε και τον Ατρόμητο να παίρνει μια μεγάλη νίκη που τον φέρνει στη 1η θέση μαζί με τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ ο οποίος έχει αγώνα λιγότερο.

Ατρόμητος: Τσεναμο, Νάστος, Κοντοές, Ταυλαρίδης, Παπάζογλου, Φυτανίδης, Δημούτσος (61’ Μπάλλας), Πίτου Γκαρσία, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Καραμάνος (82’ Λαζαρίδης)

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ομάρ, Αμπιντάλ, Μποτία, Μαζουάκου, Κασάμι (70’ Μπενίτες), Μιλιβόγεβιτς, Μανιάτης (82’ Φορτούνης), Αφελάι, Ντομίνγκες (61’ Ντουρμάζ), Μήτρογλου.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΑΛΜΕ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.503.301.951.851.651.71.251.23
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.001.902.501.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

48 σχόλια:

στις 27/09/2014 23:52
oo oo o pire 1 eita telos katastrafike i omada omg eleos a katalava afou o olimpiakos panta sxedon xoris ites perni to protaflima mono isopalies kai nikes kai tora pou pire ita wow trelathinake afti haha eleos re

στις 27/09/2014 23:53
pos kai den edoses 2 kokkines kai 1 penalti ??

στις 27/09/2014 23:56
Ο χοντρός έκανε και το αναμενόμενο παραπονέθηκε στην διαιτησία γιατι έπαιξε 50-50 και οχι 20-80

στις 27/09/2014 23:56
arthur μαθε ελληνικα. καλη τυχη στον γαυρο με την μαλμε. lukadisio ξερεις εσυ

στις 27/09/2014 23:57
oxi re file giati den epe3e 10-90 re 20 polla einai ta 20

στις 27/09/2014 23:58
Παρεπιπτοντος μπράβο στον Ατρόμητο και φέτος ο Ολυμπιακός δεν εχει αμυνα και αυτό φαίνεται

στις 27/09/2014 23:58
file ego 3ero ellinika esei mathe na pernis pipa giati tha sou xriasti se ligo vlaxo

στις 27/09/2014 23:58
το ξεχναμε το ματς αυτο και κανουμε νεα αρχη με την μαλμε,

μην ξεχναμε οτι μετα απο μια ασχημη εμφανηση ο θρυλος κανει φοβερα ματς στο τσαμπιονς λιγκ(και με την ατλετικο που νικησαμε με 3-2 ειχαμε κατσει στο 1-1 με τον παναιτωλικο)!! οποτε η μαλμε εχει να φαει...!!!

στις 28/09/2014 00:00
εχεις να φαει οσα και η μανα του λυκαντισιο! 3 !!

στις 28/09/2014 00:00
εχει*

στις 28/09/2014 00:01
Φίλε η μαλε είναι στη Σουηδία με τέτοιο κρύο θα έχεις πολύ δύσκολο έργο

στις 28/09/2014 00:02
* μαλμα

στις 28/09/2014 00:07
Που σε σε ορθοδοξε ετσι σας μαθαίνουν στην θρησκεία σας να κλέβετε πρωταθλήματα με το να δίνετε λεφτά στους διαιτιτες ; Όλοι οι Ολυμπιακοί το ξέρετε όλοι είδατε τον τελικό κυπέλλου με τον Αστέρα αλλα πάλι βολευεσται στο όνειρο σας και τα ξεχνάτε τα αλλα.

στις 28/09/2014 00:08
Δεν θέλει να την γράψει μαλμε το κολο κινητό

στις 28/09/2014 00:15
san tin poutsa den exei mounopaida na sas gamithi I mana re thelete kai protathlima me autin tin onada tzampa ta lefta sas gua to poutso eiste

στις 28/09/2014 00:17
astios ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑ, ΕΣΑΣ ΡΕ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ ΤΙ ΣΑΣ ΚΛΕΨΑΜΕ??? ΕΧΕΙ ΚΩΛΗΣΕΙ Η ΒΕΛΟΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΣΑΤΕ ΣΑΝ ΤΣΙΧΛΑ, ΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΤΙΤΛΟΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΙ ΑΕΚ, ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΛΟ ΣΑΣ ΚΛΕΨΑΝΕ ΕΣΑΣ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΤΕ ΑΦΟΥ ΠΑΝΤΑ ΤΡΙΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟΙ ΕΙΣΤΕ!

στις 28/09/2014 00:19
mia poutsa simera mia tin triti kai to sabbato tha sas gkastrosoume emeis tha sas gamisoume kai opos pasa tha sas diroume kiolas

στις 28/09/2014 00:20
etsi epidi exasa 2misxiliarika exetias sou persi se afto to mast gavre

στις 28/09/2014 00:22
stelaras24 ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥΝΟΠΑΙΔΟ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΟΥ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΒΡΙΖΕΙΣ ΜΑΝΑΔΕΣ, ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ ΖΩΟΝ!

στις 28/09/2014 00:29
ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΓΚΕΛΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΜΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ ΑΜΥΝΤΙΚΑ (ΕΦΥΓΑΝ ΟΙ ΜΑΝΩΛΑΣ,ΑΒΡΑΑΜ ΚΑΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΕ Ο ΣΙΟΒΑΣ)ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗ ΗΤΤΑ.Η ΜΑΛΜΕ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ.

στις 28/09/2014 00:37
Οι Ολυμπιακοί είστε τόσο χαζοί ( σορι κιόλας ) που κάθεστε το βλέπετε όλο αυτό και κάθεστε χωρις να κάνετε Τπτ ενθουσιαστικατε και απο τον αφελαι το δεξί παγούρι της μπαρτσελονα και αφήνετε το. Χοντρό να τα τρώει και να διαλειει την ομάδα

στις 28/09/2014 00:40
O BAGGELAS KSEXNAEI POLI TELEUTEA NA PLHRWNEI STO TELOS THA XASEI TO PRWTATHLIMA K TA PROBATA OI FILATHLOI TOU OLYMPIAKOU THA KLAINE

στις 28/09/2014 00:43
Σωστός

στις 28/09/2014 00:47
Θα ηθελα να βλεπω πιο ενωτικο πνευμα στην Ελλαδα.

Αν και οπαδος του ΠΑΟΚ που παντα ελπιζει για διακριση της ομαδας του,ευχομαι καλη τυχη στον Ολυμπιακο με τη Μαλμε.

στις 28/09/2014 00:52
Μπορεί να νικάει στο Τσάμπιονς λιγκ και να χάνει εδώ;Μπας και γίνει πράσινος ο τίτλος.

στις 28/09/2014 00:54
KMIC RE BLAKA ME KATI FLOROUS SAN K SENA O OLYMPIAKOS THA SAS GAMA GIA TA EPOMENA 100000000000 XRONIA

στις 28/09/2014 00:58
Kmic σωστά τα λες.

στις 28/09/2014 04:16
Δηλαδή το να θελεις ενωτικό πνευμα στην Ελλάδα σε κάνει φλώρο?Σαν ΠΑΟΚΤΣΗΣ μπράβο στον Ατρόμητο,νίκη οποσδήποτε του ΠΑΟΚ,αλλά σαν έλληνας,θέλω νίκη του ολυμπιακού στη Σουηδία.

στις 28/09/2014 10:35
asta auta pou jereis gauros_xania

στις 28/09/2014 10:51
ετσι ρε ατρομηταρα

στις 28/09/2014 10:52
πουτσα ρε κολογαυροι. ετσι για να μην παιρνουν τα μυαλα σας αερα

στις 28/09/2014 11:16
Μίλησαν και τα σκουλίκια που τρώνε σφαλιάρες απο τον καμπανιακό. Τουλάχιστον όλοι οι ανύπαρκτοι βλέπετε ολυμπιακό απο τον καναπέ σας και αποκτάει αξία η ζωή σας. Την Τετάρτη όλοι συντονισμένοι

στις 28/09/2014 12:19
Σιγά μην δούμε τον γαύρο την μαλμε θα βλέπουμε που θα σας γαμαει

στις 28/09/2014 12:42
μιλαμε ρε οπως μιλησατε και εσεις οταν χασαμε απο τον καμπανιακο.μια σας και μια μας

στις 28/09/2014 12:43
αμα αποκταει η ζωη μας αξια με τον γαυρο τι να πουμε οταν βλεπουμε αγγλικο και γερμανικο πρωταθλημα

στις 28/09/2014 12:44
ψωναρες κερδισατε μια ατλετικο και γιναται θεοι

στις 28/09/2014 12:48
και εμεις την ειχαμε κερδισει αλλα δεν καναμε ετσι

στις 28/09/2014 13:14
με τοσους ξενους αυτα ειναι τα επακολουθα, ο ξενος θελει να παιξει καλα στο CL για να παει σε καμια μεγαλη ομαδα.

στις 28/09/2014 13:58
ΟΣΦΠ ΜΑΛΜΕ 3 1 ΠΑΙΞΤΕ ΝΑ ΚΟΝΟΜΙΣΕΤΕ

στις 28/09/2014 17:52
Στον Τζιοβάνι άμα κρίνεις απο το όνομα οκ βρες μου καλύτερο αλλα εσείς ζητε με σε ενα κλεμμένο όνειρο και ο χοντρός σας το εκμεταλλεύεται και ναι τον Αστέρα θα τον πούμε και θα τον ξαναπούμε μέχρι να ξυπνήσετε κολο υπναράδες

στις 28/09/2014 17:53
Και επεισεις ετοιμάσου για τσόντα στο Τσάμπιονς λιγκ μεσοβδόμαδα στη Σουηδία

στις 28/09/2014 18:10
Αστείος όνομα και πράμα. Αλλά καλά κάνεις κι ασχολείσαι με την πορεία του ολυμπιακού στο cl μπας και πάρεις χαρά απο καμιά γκέλα του, λογικό το βρίσκω. Με τι άλλο να ασχοληθείς?

Για τον ατρόμητο σιγά μην κλάψουμε , και 5-6 γκέλες να κάνουμε δεν τρέχει τίποτα , ας μην πάρουμε το πρωτάθλημα με 20 βαθμούς διαφορά , ας το πάρουμε με 10. Σημασία έχει οι παίκτες να προστατεύουν τα πόδια τους για το cl απο τους ξυλοκόπους και τα κλαδευτήρια της σουπερ λιγκ.

στις 28/09/2014 18:31
Τώρα πλέον φαίνεται ξεκάθαρα οχι μόνο ζητε σε όνειρο αλλα δεν θέλετε να ξυπνήσετε κιόλας τι να σας πω άξιοι τις μοίρας σας

στις 28/09/2014 18:47
ΚΥΡΙΕ ΑΣΤΥΕ ΓΙΑ ΠΕς ΑΛΕΥΡΙ Ο ΑΠΟΛΛΟΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑς ΣΑς ΓΥΡΕΥΗ.ΜΗΝ ΜΗΛΑΤΕ ΦΤΟΧΟΙ.

στις 28/09/2014 19:00
paidia oti kai na leme kaka t psemata to prwta8lima kai fetos einai t osfp...ein arxh akoma dn yparxei periptwsh na to xasei antikeimenika na to dei kaneis..ola ta alla ein mlkies...kalh epitixia me thn malme alla kai oi ipoloipes ellinikes tou europa!!!

στις 29/09/2014 08:52
Αυτα γινονται οταν παιζει ο αγωνας στα ισα...να μην ξανααφησει ο χοντρουλης τα πραγματα στην τυχη τουσ γιατι χανουμε το στοιχημα..μ

στις 29/09/2014 13:51
O filos AekTzis 3erei ti leei .. edw tha maste.. o OSFP tha parei protathlima..!

στις 29/09/2014 15:14
dn ein kai duskolo n t katalabei kaneis file m...to oti dn exete xefugei akoma me 10 ba8mous dn leei kati..st telos pali o osfp 8a t parei ka8e xrono t idio ergo vlepoume ...:p

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.