Σαμπιονά: Ήττα στο ντέρμπι μίσους για Μονακό

27/9/2014 17:51
Επέστρεψε στα άσχημα αποτέλεσμα η Μονακό, η οποία ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της από τη Νις στο γειτονικό ντέρμπι μίσους, λίγες ημέρες μάλιστα πριν το παιχνίδι με την Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες με Γκινγκάμπ (1-0) και Μονπελιέ (1-0), η Μονακό γνώρισε εντός έδρας ήττα με 1-0 από τη μισητή Νις στο Πριγκιπάτο και έμεινε στην 12η θέση με μόλις 10 βαθμούς μετά από 8 παιχνίδια.

«Χρυσός» σκόρερ για τη Νις ήταν ο Εντουάρντο ο οποίος πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 7ο λεπτό, καθώς η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ δεν κατάφερε στη συνέχεια να βρει λύσεις για να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων που με τη νίκη τους «σκαρφάλωσαν» προσωρινά στην 5η θέση με 13 βαθμούς.

Πλέον η Μονακό, η οποία έχασε με τραυματισμούς στο ημίχρονο τους Ζερμέν και Καρβάλιο, ετοιμάζεται για το παιχνίδι με τη Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη για το Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ ακολουθεί ο αγώνας με την Παρί Σεν Ζερμέν στο «Παρκ Ντε Πρένς».